سنندج- امام‌جمعه سنندج ضمن اشاره به جایگاه و نقش بسیج در عرصه‌های مختلف، گفت: اقتدار امروز کشور در تمامی حوزه‌ها به برکت حضور مردم و نقش مهم بسیج به دست آمده است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، ضمن گرامیداشت ایام هفته بسیج گفت: بسیج بازوی مستحکم نظام اسلامی به شمار می رود و به برکت این نیروی مردمی نظام اسلامی در تمامی عرصه ها موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج هر زمانی که نیاز بوده است، در صحنه حضور داشته و امروز این حضور همچنان ادامه دارد، افزود: ایثار و ازخودگذشتگی بسیجیان ثمرات بزرگی را برای توسعه و تعالی ایران اسلامی به ارمغان داشته است و همواره منشا برکات بوده‌اند.

امام جمعه سنندج ضمن تاکید بر لزوم حفظ روحیه بسییجی در عصر حاضر نیزگفت: شجره طیبه بسیج منشا برکات بزرگی برای ایرانیان بوده است و باید روحیه بسیج در بین اقشار مختلف مردم ایران روز به روز گسترش یابد.

وی به خدمات بسیج در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: خدمات و ایثارگری‌های بسیجیان در تعالی و توسعه ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف شایسته والاترین تقدیرهاست.

ماموستا خدایی در بخشی دیگر از سخنان خود نابودی گروه تکفیری داعش توسط نیروهای جبهه مقاومت را به رهبری و ملت ایران و همه مسلمانان جهان تبریک گفت و بیان کرد: نابودی این گروهم تکفیری و تروریستی موج از خوشحالی را در کشورهای اسلامی منطقه به دنبال داشته است.

وی ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همدلی در جامعه اسلامی، افزود: نابودی داعش به جهانیان نشان داد که توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان اسلام راه به جایی نخواهد برد و جبهه استکبار در برابر اتحاد امت اسلامی هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

امام جمعه سنندج از کمک‌های نوع‌دوستانه مردم کردستان به ویژه مردم سنندج در یاری رساندن به مردم زلزله‌زده کرمانشاه تقدیر کرد و اظهار داشت: امید است این کمک‌ها همچنان تداوم داشته باشد.

وی یادآور شد: کمک به افراد نیازمند در هر شرایطی یکی از سفارشات دین مبین اسلام است و زمانی که اتفاقی همانند زلزله روی می دهد نیز باید همه وارد میدان شوند که خوشبختانه مردم کردستان در این زمینه سنگ تمام گذاشتند.

ماموستا خدایی با تبریک ایام ماه مبارک ربیع‌الاول، اظهار کرد: سیره و شخصیت رسول‌الله(ص) فخر همه کائنات و مومنان بوده و تاسی از ایشان زمینه‌ساز عزت و تعالی در دنیا و آخرت است.

وی ضمن تاکید بر برگزاری جشن های ویژه ماه مولود در استان کردستان، افزود: امید است مردم متدین کردستان همچون سنوات گذشته نسبت به برپایی جشن‌ها و برنامه‌های مولودی‌خوانی فخر کائنات همتی ویژه داشته باشند.

وی در پایان بر حفظ وحدت و همدلی در کشورمان تاکید کرد و افزود: وحدت و همدلی در شرایط فعلی یکی از نیازهای اصلی است و به همین دلیل همه ما باید در این مسیر قرار داشته باشیم.

ابراهیم حسینی مسئول ستاد کنگره شهدای کردستان به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه سنندج به اهمیت و جایگاه بسیج در حوزه های مختلف پرداخت.