بجنورد- امام‌جمعه بجنورد گفت: ملت ایران همواره با تفکر بسیجی خود از ارزش‌های انقلاب اسلامی پاسداری می‌کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه بجنورد بابیان اینکه بسیج یکی از دستاوردهای امام خمینی (ره) و کرامت انقلاب است، اظهار کرد: امام راحل با دوراندیشی خود قبل از آغاز جنگ تحمیلی اعلام کرد ایران نیاز به ۲۰ میلیون بسیجی دارد که با همکاری نهادها و نیروهای مسلح بسیج تشکیل شد.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج حیات نظام را تضمین و امروز اقتدار مملکت بر پایه این نیروها قرار دارد.

وی به نقش پررنگ بسیج در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: حضور نیروهای بسیج برای پیروزی ایران در جنگ با عراق دنیا را حیرت‌زده کرد و تا امروز نیز شاهد حضور بسیج در سایر کشورهای اسلامی به‌ویژه محور مقاومت هستیم.

خطیب نماز جمعه بجنورد اشتیاق جوانان ایران برای حضور در بسیج را بی‌نظیر اعلام کرد و گفت: اما سایش اعتقادی و ریزش اخلاقی دو خطر بزرگ برای بسیجیان است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به خبر خوش سردار سلیمانی مبنی بر شکست تکفیری و داعشی ها در سوریه و وعده نابودی اسرائیل گفت: امیدواریم تا ۲۵ سال آینده شاهد نابودی اسرائیل باشیم و این وعده صادق نیز محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز آمریکا و اسرائیل با شکست داعش عزادار هستند و از شکست خود نیز هراس دارند.

خطیب نماز جمعه بجنورد همچنین با اشاره به تعریف مقام معظم رهبری از بسیج، گفت: ‌بسیج نیرویی سیاسی است اما سیاست زده و ریاکار نیست و به دنبال علم است اما علم‌زده نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: بسیج باید در تمام میدان‌ها پیشرو باشد و اگر فردی با بسیج زاویه دارد خود را اصلاح کند چراکه بسیج عنصر و زاییده انقلاب است.

حجت‌الاسلام یعقوبی در ادامه با تبریک به امامت رسیدن امام زمان (عج) گفت: فضای خفقان عصر امام حسن عسگری (ع) سبب شده بود تا تولد امام زمان (عج) در خفا انجام شود که این امر شبهاتی در تولد این امام عصر بین شیعیان ایجاد کرده بود.

وی اظهار کرد: باسیاست‌های هوشمندانه امام حسن عسگری (ع) این شبهات مرتفع و امروز در عصر غیبت امام زمان (عج) باید نائب برحقش امام خامنه‌ای را با تبعیت از دستوراتشان همراهی کنیم.