امام جمعه نجف اشرف، ایران، مرجعیت و عشق به امام حسین (ع) را سه عامل اصلی پیروزی بر جریان تروریستی داعش در عراق دانست.

به گزارش شیعه پرس؛ حجت الاسلام سید صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در حسینیه فاطمه کبری برگزار شد، با اشاره به پایان دوران جریان تروریستی داعش گفت: داعش که فتنه بسیار بزرگی در میان امت اسلامی بود و از برخی کشورها حمایت می‎شد، اکنون به زباله دان تاریخ پیوست.

امام جمعه نجف رزمندگان عراقی را قهرمانان پیروز بر داعش دانست و تصریح کرد: عشق و روحیه حسینی، مراجع تقلید و ایستادگی ایران در کنار عراق از عوامل اصلی پیروزی بر داعش است. با تدبیر مراجع توانستیم از این دوران سخت با موفقیت خارج بشویم.

وی در بخش دیگر خطبه‎های نماز جمعه اقدامات اخیر دولت الجزائر برای اخراج سفیر عراق را به شدت محکوم کرد و اظهار داشت: دولت الجزائر به علت اعطای ویزای اربعین به زائران این کشور، سفیر عراق را از الجزائر اخراج و زائران را به تهمت ترویج افکار تشیع بازداشت کرد.

حجت الاسلام قبانچی همچنین به اقدام اتحادیه عرب در تروریست نامیدن حزب الله لبنان و بسیج مردمی واکنش نشان داد و گفت: اتحادیه عرب چرا در برابر جنایت‎های که در بحرین، یمن و سوریه رخ می‎دهد، سکوت کرده است و موضعی شفاف در برابر داعش ندارد.

وی با اشاره به فتوای مفتی عربستان مبنی بر حرمت قتل یهودیان و اجازه قتل شیعیان به تهمت بدعت گذاری در دین تصریح کرد: طبق این فتوا هر کسی که فلسطین را اشغال کرد و با ما جنگید در امنیت باید باشد. این فتوا فاجعه بار و اسرائیلی است بر همین اساس این مفتی برای تجلیل به تل آویو دعوت شد.

بیشتر بخوانید.....
برخی جریان‌ های سیاسی در جامعه مانع اصلی نهی از منکر هستند

امام جمعه نجف هر گونه تلاش برای تغییر تاریخ انتخابات آینده پارلمان عراق را رد کرد و خاطرنشان ساخت: برخی مدعی هستند که نیروهای آمریکایی برای تعطیلی انتخابات در مناطق سنی نشین مستقر شده‎اند.