دولت افغانستان طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی روز گذشته در شهر العریش مصر، با بازماندگان این حادثه ابراز همدردی کرد.

به گزارش پرس شیعه  به نقل از آوا، دولت افغانستان طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی روز گذشته در شهر العریش مصر، اعلام کرد مردم افغانستان که از چند دهه گذشته بدین سو از حملات و تهدیدهای تروریسم رنج می برند و تلفات جانی و خسارات مالی زیادی را از این ناحیه متقبل شده اند، درد و رنج خانواده های قربانیان این رویداد تاسف بار را بیشتر از همه احساس می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است که دولت جمهوری اسلامی افغانستان ضمن اینکه بر مبارزه مشترک همه کشورهای جهان علیه پدیده شوم تروریسم تاکید می‌کند، مراتب همدردی خویش را با دولت و مردم مصر ابراز کرده و برای جان باختگان، بهشت برین و برای مجروحین صحت کامل از درگاه ایزد متعال تمنا دارد.

لازم به ذکر است که روز گذشته افراد مسلح به مسجدی در روستای «الروضه» واقع در غرب العریش یورش بردند و در جریان برگزاری نماز جمعه، بمبی را در اطراف مسجد منفجر کردند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی منابع رسمی مصر،  در این حمله دست کم ۲۳۵ نفر کشته و ۱۰۹ تن دیگر زخمی شده اند. در میان قربانیان این حمله، کودکان نیز به چشم می خورند.