مرکز فرهنگی الهدی در شهر ادمونتون کانادا با حضورحجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در اروپا و مسئولان دولتی این شهر و جمع کثیری از مومنان و نمایندگان دیگر مراکز فرهنگی در این شهر افتتاح شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «صوت الجالیه العراقیه»، مراسم افتتاحیه این مرکز با تلاوت کلام الله مجید آغاز شد و سپس شیخ عباس البغدادی امام و مرشد این مرکز فرهنگی به ایراد سخنرانی پرداخت و به نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی و هیات همراه خوشآمد گفت.

دراین مراسم حجت الاسلام کشمیری نیز به ایراد سخنرانی پرداخت و تاکید کرد که تنها ساخت چنین مراکز فرهنگی کافی نیست بلکه باید با عمل و فعالیت موثر و فراگیر همراه باشد.

وی افزود: مراکز دینی کانال های ارتباطی هستند که سرچشمه همه آنها منبع واحدی است و آن الله خالق عظیم است و ادیان آسمانی و ابراهیمی از آن به منظور دعوت به توحید و تقرب به خداوند و دوری از تلویث(آلوده کردن) وجدان انسانی به دور از معصیت و گمراهی استفاده می کنند.

سید کشمیری در ادامه گفت: جامعه ای که پیروان پیامبران خداوند از حضرت عیسی(ص)، موسی(ع) و محمد(ص) عقاید دیگران را درک می کنند و به احساسات یکدیگر احترام می گذارند، و سمینارها و گفتگوهای سازنده ای به منظور تمرکز بر مشترکات و عدم برانگیختن اختلافات دوجانبه برگزار می کنند، جامعه ای است که محبت، عدالت و انصاف در انها حاکمیت می کند.

نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در اروپا سپس به ارائه توصیه هایی در خصوص مرکز فرهنگی ادمنتون پرداخت و افزود: این مرکز باید دارای تمامی وسایل مدرن بویژه مسجد باشد که جوانان را جذب کند .