رهبر حزب تونس الزیتونه اظهار داشت: مناطق زیادی را در تونس از نزدیک مشاهده کرده‌ام که نشان می‌دهد پدیده نشر تشیع به شدت در آن گسترش یافته است.

به گزارش پرس شیعه؛ رهبر حزب تونس الزیتونه در موضعی فتنه‌انگیزانه مقابله با نشر فرهنگ شیعی در این کشور را خواستار شد و اظهاراتی علیه شیعیان به زبان آورد.

«شیخ عادل العلمی»، رئیس حزب «تونس الزیتونه» در گفت‌و‌گو با روزنامه القدس العربی اظهار کرد: از سال ۲۰۱۱ مقابله با تبلیغ تشیع در تونس را آغاز کرده‌ایم.

وی مدعی شد: تشیع سبب می‌شود که جوانان تونسی عقل و هویتشان را از دست داده و ابزاری در دست ایران(مجوس) باشند!

شیخ عادل العلمی با بیان این که تحقیقی درباره روند رشد تشیع در تونس منتشر شده است، گفت: مناطق زیادی را در تونس از نزدیک مشاهده کرده‌ام که نشان می‌دهد که پدیده نشر تشیع به شدت در آن گسترش یافته است، به ویژه در شهر «قبلی»(جنوب تونس) که حدود ۹۰ درصد از ساکنانش شیعه شده‌اند و آداب شیعی را به صورت آشکار به جا می‌آورند.

العلمی تصریح کرد: شهر «بنزرت» در شمال تونس و منطقه محمدیه در نزدیکی پایتخت تونس از دیگر مناطقی است که آیین‌های شیعی در آن رواج یافته است.

وی بیان کرد: تلاش‌هایی نیز برای تبلیغ مسیحیت(تنصیر) در تونس در حال انجام است؛ اما خطر این پدیده کمتر از تشیع است!

شیخ عادل العلمی در حالی توقف رشد تشیع و مقابله با مکتب اهل بیت(ع) در این کشور را خواستار شده است که وهابیت در تونس رشد چشم‌گیری داشته و تاکنون هیچ تلاشی برای مقابله با آن صورت نگرفته است.

با سقوط رژیم زین‌العابدین بن‌علی، دیکتاتور سابق تونس که در دوران دیکتاتوری خود انجام هرگونه فعالیت‌ تبلیغاتی را ممنوع کرده بود، وهابیون فعالیت خود را در این کشور آغاز کردند و این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد.