ولیعهد رژیم سعودی اعلام کرد: با هرکس که در صدد خدشه وارد کردن به امنیت حرمین شریفین برآید، برخورد خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ ولیعهد عربستان و معاون رئیس شورای وزیران و وزیر کشور و رئیس کمیته عالی حج عربستان، با تاکید بر اهمیت حرمین شریفین و حجاجی که از آنها دیدن می کنند از نظر پادشاه عربستان، بر بازداشتن هرکس که به فکر خدشه وارد کردن به امنیت حج و حجاج و شکستن حرمت مکه مکرمه و بیت الله الحرام باشد تاکید کرد.

«محمد بن نایف» گفت: کسانی که قصد آسیب رساندن یا توهین به این اماکن را داشته باشند، با مجازاتی دردناک رو به رو خواهند شد.

وی در نشست کمیته عالی حج در ریاض افزود: نهادهای دولتی و موسسات ذیربط در امور حج و حجاج، مثل همیشه بعد از پایان موسم حج به بررسی همه جنبه های عملکرد موسم حج می پردازند تا موارد مثبت را تقویت و کاستی ها را در زمینه ارائه خدمات و تسهیلات به حجاج برطرف کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشند.

در این جلسه همچنین طرح توسعه مسجدالحرام و مسجد نبوی و دیگر اماکن مقدس بررسی شد.

این در حالی است که حادثه مصیبت‌بارسال گذشته در منا از بی کفایتی و ناتوانی حاکمان عربستان در اداره حرمین شریفین پرده برداشته و ثابت می‌کند مسئولان سعودی در تامین امنیت حجاج ناتوان هستند.

عدم تمرکز مسئولین عربستان بر وظایف ذاتی خویش در میزبانی ضیوف‌الرحمان و درگیر شدن در جنگهای متعدد خونین و بی هدف همچون کشتار مردم مظلوم یمن و پشتیبانی از تروریست های منطقه ای، اصلی ترین عامل این بی تدبیری ها و مصیبت های ناگوار در مراسم حج است.