برنامه هفتگی کانون خادم الشهدای فرهنگسرای رضوان در نظر دارد تا سنگ‌ نوشته‌ های مزار شهدا را با مشارکت بسیج دانش‌آموزی منطقه ۱۴ ترمیم کند.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم پرفیض دعای کمیل در برنامه «با قدوسیان» هرهفته شب‌های جمعه بعد از نماز مغرب و عشاء در فرهنگسرای رضوان برگزار می‌شود.

در برنامه با قدوسیان، که از ۱۹ فروردین ماه آغاز و تا پایان سال ۹۵ ادامه دارد؛ اعضای کانون خادم الشهدا، مداحان اهل بیت(ع) و زائران گلزار شهدا در بهشت زهرا(س) درکنار خانواده معظم شهدا حضور خواهند داشت.

این برنامه شامل سخنرانی و ادای فریضه معنوی دعای کمیل است که هرهفته شبهای جمعه بعداز اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در محوطه فرهنگسرای رضوان برگزار خواهد شد.

دعای کمَیل دعایی است از حضرت علی(ع) که کمیل‌بن زیاد نخعی روایت کرده است. این دعا مشتمل بر مضامین بلند و متعالی در شناخت خداوند و درخواست بخشش گناهان است. علامه مجلسی دعای کمیل را بهترینِ دعاها دانسته است. این دعا از دعاهای رایجی است که شیعیان در شب‌های جمعه و شب نیمه شعبان می‌خوانند.

عموم شهروندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به‌نشانی: بهشت زهرا(س)، ورودی گلزار شهدا، مقابل جایگاه جلوس امام خمینی(ره)، فرهنگسرای رضوان مراجعه کرده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: ۵۵۲۰۲۲۱۸ تماس بگیرند.

سنگ‌ نوشته‌ های مزار شهدا ترمیم می‌شود

سنگ‌نوشته‌های مزار شهدا در گلزار شهدا با مشارکت بسیج دانش‌آموزی منطقه ۱۴ تهران در برنامه هفتگی کانون خادم الشهدای فرهنگسرای رضوان ترمیم می‌شود.

در این برنامه که به‌صورت یک هفته در میان روزهای پنجشنبه برگزار خواهد شد؛ دانش‌آموزان بسیج دانش‌آموزی منطقه ۱۴ ضمن بهره‌مندی از برنامه‌های کانون خادم الشهدای فرهنگسرای رضوان با حضور در گلزار شهدا؛ سنگ‌نوشته‌های مزار ۴۰ شهید گلگون‌کفن را رنگ‌آمیزی و ترمیم خواهند کرد.

برگزاری نشست‌های عقیدتی با موضوع «اندیشه‌های متعالی دین مبین اسلام» در زمینه آشنایی با مباحث مرگ‌آگاهی و فرهنگ ایثار و شهادت با تأکید بر سبک زندگی اسلامی ایرانی، برپایی نمایشگاه‌های مختلف هنرهای تجسمی، اکران فیلم‌های ارزشی سینمای ایران، پخش کلیپ‌های روشنگرانه، نمایش صحنه‌ای، روایتگری دفاع مقدس، مشارکت داوطلبانه در مراسم‌های آیینی‌مذهبی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و خدمت رسانی به زائران بهشت زهرا(س) و گلزار شهدا، برگزاری اردوهای نیم‌روزی دانش‌آموزان و بسیجیان ادارات و نهادها، همراه با اهدای محصولات فرهنگی و … از جمله برنامه‌های فرهنگی کانون خادم الشهدا فرهنگسرای رضوان است.

علاقمندان جهت آشنایی با برنامه‌ها و فعالیت‌های داوطلبانه کانون خادم الشهدای فرهنگسرای رضوان می‌توانند به نشانی: بهشت زهرا(س)، ورودی گلزار شهدا، مقابل جایگاه تاریخی جلوس امام خمینی(ره) مراجعه کرده؛ یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: ۵۵۲۰۲۲۱۸ تماس بگیرند.