کمیته امداد پناهندگان سازمان ملل تخریب و ویرانی شمار زیادی از خانه های فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را بشدت محکوم کرد و چنین اقداماتی از سوی این رژیم را غیرقابل توجیه و نقض قوانین بین المللی خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ «لنس بارتولومئوس» سرپرست محلی کمیته امداد پناهندگان سازمان ملل متحد، حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به خانه های پناهندگان بدوی در محله ‘ ام الخیر’ هبرون و تخریب شمار زیادی از این خانه ها را بشدت محکوم و این اقدام را تکان دهنده، غیر قابل توجیه ونقض مقررات بین المللی توصیف کرد.
به گفته این مقام سازمان ملل، در این حمله غیر انسانی دستکم ۳۱ نفر دیگر از پناهندگان فلسطینی از جمله ۱۶ کودک خردسال که تاکنون بارها از سوی شهرک نشینان غیرقانونی صهیونیست مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند، بی خانمان شده اند.
بارتولومئوس در بیانیه خود یادآور شده است که در سال جاری تاکنون دستکم ۷۰۰ نفر از فلسطینیان ساکن کرانه های باختری بدلیل تخریب خانه هایشان بدست صهیونیستها بی خانمان و آواره شده اند.
مدیر محلی این نهاد سازمان ملل بار دیگر تاکید کرد، همانطور که مسئولین سازمان ملل متحد بارها تکرار کرده اند شهرک سازیهای صهیونیستها در مناطق فلسطینی نشین غیرقانونی بوده و باید متوقف شود.