رشت- امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم عمل به تذکرات رهبر در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: اجرای این روش مهمترین راه مقابله با زورگویی غرب و آمریکا است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به حقوقی که انسان ها بر گردن یکدیگر دارند اظهار کرد: مومنان نباید حق برادر مومن خود را نادیده گرفته و باید بدانند که حداقل ۳۰ مدل حق از برادر مسلمان به گردن آنها است.

وی افزود: مومنان باید با این رویه زندگی کنند که هرآنچه را برای خود می پسندند برای برادر مسلمان خود پسندیده و هر آنچه را که برای خود دوست ندارند، برای برادران خود نیز نخواهند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به کشف و معدوم سازی ۷۸۰ هزار کیلو مواد غذایی فاسد در گیلان طی بازرسی های نوروزی تصریح کرد: طبق اظهار نظر کارشناسان، این مواد می توانست ۱۵ میلیون نفر را دچار مسمومیت کند و اگر درجریان بازرسی ها این مواد غذایی فاسد کشف نمی شد، ۱۵ میلیون نفر مسموم داشتیم و حتی ممکن بود کشته می دادیم و وقت و هزینه زیادی برای جبران این ضایعه باید صرف می شد.

آیت الله قربانی خاطر نشان کرد: کسانی که با معامله این موادغذایی به فکر جیب خودشان هستند آیا به این فکر نمی کنند که روزی خود نیز در چنین دامی گرفتار خواهند شد؟

وی بسیاری از مرض ها و گرفتاری ها و کوتاهی عمرها را به دلیل سودجویی های این چنینی دانست و گفت: متاسفانه افراد در ادارات، دانشگاه ها، مدارس، مجامع عمومی و…گرفتار خود بینی شده اند و عکس العمل کارهای خودشان را نمی بینینند در حالی که مومن باید به فکر برادر مومن خود باشد و همانطور که گفته شده بنی آدم اعضای یک پیکرند.

حلول ماه رجب؛ ماه بارش رحمت الهی

خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر و تشکر از مسئولان و مردم که ایام عید را متناسب با شعائر اسلام و نظام و قدرشناسی از شهدا گذراندند افزود: و مایه افتخار است که مردم و مسئولان با مراقبت و حسن نیت، از مهمانان شش میلیون مسافر نوروزی مقیم پذیرایی کردند و این افراد از سفر خود به گیلان راضی بودند.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه رجب اظهار کرد: روزه داران و توبه کنندگان در این ماه شروع به خودسازی می کنند تا برای ماه رمضان آمادگی کسب کنند و جایگاه افرادی که ماه رجب را عزیز می دارند، بسیار رفیع است.

آیت الله قربانی همچنین به مناسبت های این ماه اشاره کرد و گفت: ارزش هر ماه و هر مکان به جهت حوادثی است که در آن واقع می شود و ماه رجب نیز به دلیل وقوع رخدادهایی همچون بعثت پیغمبر خدا و میلاد حضرت علی (ع) عزیز بوده و ماه بارش رحمت الهی است.

لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی

امام جمعه رشت در ادامه سخنان خود به اشاره به سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی و محمد باقر صدر تصریح کرد: منافقان انسان های بزرگی را از ما گرفته اند و افرادی بودند که با خلوص نیت در راه خدا و برای پیروزی اسلام قدم بر می داشتند.

وی همچنین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی و سخنرانی هایی که از ابتدای سال تا کنون داشته اند، توجه به اقتصاد مقاومتی و عمل به آن را تنها راه مایوس کردن دشمن از نقشه های شوم خود دانست.

آیت الله قربانی تاکید کرد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید به صنعت و کشاورزی رونق بخشید و در کنار آن از صرف هزینه های اضافی و غیر ضرور و همچنین مصرف بی رویه انرژی جلوگیری کرد.

امام جمعه رشت تصریح کرد: آمریکا نمی خواهد تحریم ها را لغو کند به همین دلیل هر روز بهانه جدیدی برای عمل نکردن به تعهداتش می آورد تا از آن طریق ایران را محکوم کرده و تحریم های جدیدی را علیه کشور اعمال کند.

وی تاکید کرد: مهمترین راه برای مقابله با زروگویی غرب و آمریکا اجرای اقتصاد مقاومتی بوده و اگر می خواهیم تسلیم غرب نشده و روی پایمان بمانیم و از مطالبات انقلاب و دفاع کنیم باید اقتصاد مقاومتی را از روی کاغذ به بوته عمل در بیاوریم.

آیت الله قربانی خاطرنشان کرد: بعد از تذکر رهبر خوشبختانه رئیس جمهور و هیات دولت نیز انجام وظیفه کرده و موج اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه به وجود آمده و تنها در چنین شرایطی است که دشمن ببیند روی پای خود ایستاده ایم، از نقشه های شوم خود مایوس می شود.