قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: دشمنی ها با نظام و انقلاب هرگز تمامی ندارد و همه باید مراقب باشیم تا توطئه ها به جمهوری اسلامی آسیب نرساند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی اظهارداشت: کسانی که از گناهان فاصله بگیرند و در مسیر درست حرکت کنند به تقوی می رسند و دنیا و آخرت خود را تضمین می کنند.

وی گفت: برای داشتن تقوی لازم است علم و دانش خود را تکمیل کنیم و با بینش و بصیرت به خدا نزدیک شویم و بدانیم برای درک خداوند باید بینش قوی داشت و هر کس با میزان درک و فهم و دانش خود می تواند بزرگان دینی مانند امام علی(ع) را درک کرده و در مسیر آنها حرکت کند و تبعیت بدون تفکر انسان را به بندگی نمی رساند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز شهادت هنرمند انقلابی آوینی تصریح کرد: شهید آوینی مصداق بارز هنرمند متعهد و دین دار بود که با استفاده از ابزار هنر توانست ارزش های دینی را ترویج کند.

وی یادآورشد: هنر بویژه سینما بهترین ابزار برای رساندن پیام انقلاب و دین به دیگران است و هنرمندانی که دغدغه دین دارند قادرند با این ابزار رسالت انقلابی خود را ایفا کنند به شرط آنکه مانند شهید آوینی ها حرکت کنند.

عابدینی با گرامیداشت یاد شهید صیاد شیرازی از این امیر سرافراز ارتش به عنوان فرماندهی مومن و انقلابی یاد کرد که در جنگ نقش مهمی ایفا کرد.

مراقب باشید انقلاب مات نشود

خطیب جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز گفت: کسانی که به کیش می روند باید مراقب باشند تا شیطان را از خود برانند و کیش کنند نه آینکه انقلاب را مات کنند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: کسانی که با انقلاب در بیفتند باید گذشته را مرور کنند و از سرنوشت افرادی مانند بنی صدر عبرت بگیرند تا گمراه نشوند.

وی بیان کرد: دشمنی با نظام اسلامی و انقلاب هرگز تمام نخواهد شد و مردم باید با هوشیاری مراقب باشند تا بدخواهان به ما آسیب نزنند.