زنجان-امام جمعه ابهر گفت: تحقق جامعه ایده­ آل، آرمانی و اخلاقی و پیشرفت اقتصادی و فرهنگی نیازمند عمل کردن صحیح و جامع به دین اسلام است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه ­های نماز جمعه شر ابهر با اشاره به حلول ماه رجب افزود: ماه رجب دارای شرافتی عظیم است. یکی از جهت­ های شرافت این ماه آن است که از جمله ماه­ های حرام بوده و ماه دعا و مناجات است.

وی ادامه داد: ماه رجب در زمان جاهلیت نیز، با این خاصیت خود معروف بود. شب اول رجب، از جمله چهار شبی محسوب می­ شود که شب زنده­ داری و بیداری در آن برای انجام عبادت، مورد تأکید قرار گرفته است.

حجت الاسلام رحیمی همچنین به میلاد با سعادت امام محمد باقر(ع) و شهادت امام هادی(ع) اشاره کرد و افزود: از زمان بعث پیامبر اکرم(ص)، اسلام چند دوره متفاوت را سپری کرد که یکی از آنها دوره غربت پیامبر اکرم(ص) بود.

hمام جمعه ابهر گفت: در این دوران، از یک سو هوا پرستی و از سوی دیگر دنیا­پرستی همه ارکان دین را متزلزل ساخته بود تا جایی که انواع بدعت­ های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در این دوره رخ داد. اما در میان نگرانی­ های پیامبر به نظر می ­رسد یک نگرانی از همه مهم­تر باشد.

حجت الاسلام رحیمی افزود: تحقق جامعه ایده ­آل، آرمانی و اخلاقی و پیشرفت اقتصادی و فرهنگی نیازمند عمل کردن صحیح و جامع به دین اسلام است.

امام جمعه ابهر ادامه داد: امری که پیامبر گرامی اسلام از آغاز رسالت تا آخر عمر شریفش، نسبت به آن هشدار داد و اگر امت اسلامی بیشتر به آن توجه می­ کرد بسیاری از مصیبت ­هایی که بر دین وارد شد اتفاق نمی افتاد، جنایاتی که امروزه نیز جامعه بشری گرفتار آن شده است.

حجت الاسلام رحیمی با ابراز تاسف از همسویی برخی کشورهای عربی به خصوص عربستان با سیاست ­های آمریکا و رژیم صهیونیستی افزود: گروهی متعصب آدمکش که با هیچ منطقی سر سازگاری ندارد به نام اسلام خون زنان و کودکان بیگناه را می­ ریزند و با اعمال زشت خود مانند جهاد نکاح و… اسلام را بدنام می کنند.

امام جمعه ابهر گفت: امروزه دشمنان قسم خورده اسلام با پول کشورهای اسلامی به ویژه عربستان، برای تأمین امنیت رژیم اسرائیل این جنایت را مرتکب می ­شوند.

حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: اگر امروز بخواهیم جامعه، به یک جامعه ایده ­آل و آرمانی و اخلاقی و پیشرفت اقتصادی و فرهنگی برسد یک مسیر بیشتر ندارد و آن این است که به طرف دین اسلام روی بیاوریم و واقعا به آن عمل کنیم.

وی ادامه داد: اگر جامعه جهانی عموما و جامعه ایرانی خصوصا به فرمایشات معصومانه و عالمانه و مدبرانه و متخصصانه رهبری عظیم الشان گوش کنند جامعه انسانی به همه پیشرفت­های اخلاقی و اقتصادی خواهد رسید.

امام جمعه ابهر با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل افزود: اقتصاد مقاومتی در بطن دین گنجانده شده است، اگر کسی از الفبای دین با خبر باشد می­فهمد که اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل شعار قرآن و عترت است.