سمنان – امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران منادی رحمت و برادری است، گفت: وحدت، همدلی و قدرت نظامی ایران سبب شد تا غربی‌ها خواهان مذاکره با کشورمان شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد باقر عبدوس در خطبه های نماز ظهر آدینه سمنان به میزبانی مصلای نماز جمعه این شهر، ضمن گرامیداشت روز بیستم فروردین ماه سالروز انرژی صلح آمیز هسته ای ایران اسلامی، ابراز داشت: سال‌ها مقاومت، ایستادگی و در میدان بودن مردم بزرگ ایران نشان داد که تحریم‌ و فشارها بر کشور و ملت ما تأثیر چندانی ندارد و به همین دلیل غرب تصمیم به مذاکره با کشورمان را گرفت.

وی افزود: مردم ما همواره ثابت کرده اند که در سختی ها و دشواری ها، ناملایمات و تحریم ها و حتی دفاع مقدس پشتیبان ولایت هستند و از انقلاب اسلامی شان دفاع می کنند.

ایران با هیچ کشوری سر جنگ ندارد

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه ملت ایران با هیچ کشوری سر جنگ ندارد، گفت: انقلاب اسلامی ایران از بدو پیروزی با شعار وحدت، همدلی، برادری و رحمت حیات خود را آغاز کرد و امروز پس از گذشت بیش از سه دهه از حیات انقلاب خوشبختانه ایران اسلامی همچنان در اوج عزت، منادی رحمت است و در این باب، الگوی بسیاری از کشور های منطقه و حتی جهان قرار دارد.

عبدوس با اشاره به ایستادگی مردم ایران بر منافع کشور و حقوق مسلم ایران اسلامی، ابراز داشت: آمریکا پس از سال‌ها به این نتیجه رسید که باید با مذاکره با ایران کنار بیاید و این تنها به دلیل اتحاد و همبستگی خوبی است که بین ملت ایران و ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر در اختیار داشتن فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تأکید داشته و دنیا نیز این حق را به رسمیت شناخت، امروز نیز ما بر این حق استوار هستیم چرا که برای رسیدن به این حق خون های پاکی را هزینه کرده ایم.

اقتدار، همدلی و انسجام ویژگی ایران اسلامی

امام جمعه موقت سمنان، انسجام، همدلی، وفاق، عزتمندی و اقتدار را از ویژگی های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: نظام و ملت ایران اسلامی همواره از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب تا امروز با هم همدل بوده‌اند و این همدلی و انسجام باز هم باید بیشتر از گذشته تقویت شود.

عبدوس با بیان اینکه قدرت‌های دنیا نیز این قدرت و وحدت را مشاهده می‌کنند و مجبور به کوتاه آمدن از مواضع ناحق خود و مذاکره با ایران شدند، ابراز داشت: دنیا در برابر عظمت ملت شریف و ولایتمدار ایران اسلامی چاره ای جز این نداشت که سر فرود آورده و بر سر میز مذاکرات بنشیند.

وی ادامه داد: هجمه‌های استکبار جهانی و ایادی آن در طول سال‌ها عمر انقلاب شکوهمند اسلامی را ناجوانمردانه توصیف کرد و گفت: مردم مقابل همه این تهدیدها و تهاجم استوار ایستاده‌اند و هرگز اجازه نخواهند داد تا بیگانگان به آن‌ها زور بگویند.

امام جمعه موقت سمنان همچنین با اشاره به لزوم تحقق شعار سال مورد تاکید مقام معظم رهبری، گفت: وفاق و همدلی، صرفه جویی و داشتن برنامه ریزی صحیح استفاده از منابع خدادادی در سایه استفاده از داشته های داخلی شامل نیروی متخصص و ظرفیت های فراوان کشور از اصول اقتصاد مقاومتی است.