طبس- امام جمعه موقت طبس با بیان اینکه برخی فرمایشات رهبری را با نگاه سطحی و برخی با نگاه جناحی می‌نگرند، گفت: توجه به منویات رهبری باید با نگاه عمیق و مبنایی باشد تا محقق شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد جواد زنجانی طبسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان طبس با اشاره به روز دندان پزشکی اظهارکرد: اسلام ضمن اینکه به نظافت اهمیت می‌دهد به نظافت دهان و دندان اهمیت دوچندان می‌دهد.

وی با اشاره آغاز ثبت نام مسابقات قرانی اوقاف در استان بیان داشت: کسانی که تبحر و تخصص دارند شرکت خواهند کرد. در دوره‌های قبل طبسی‌ها رتبه‌های خوبی کسب کردند.

حجت الاسلام زنجانی طبسی به روز ملی فناوری هسته‌ای نیز اشاره کرد و گفت: زمانی که ایران به این فناوری دست یافت در دنیا این علم را ده کشور داشتند.

امام جمعه موقت طبس بیان کرد: با توجه به محدودیت انرژی‌های فسیلی انرژی هسته‌ای تعیین کننده استقلال کشورها در آینده است.

حجت الاسلام زنجانی طبسی افزود: کاربردهای انرژی هسته‌ای در تولید برق، پزشکی و اموربهداشتی، دامپزشکی و دامپروری، دسترسی به منابع آب، صنایع غذایی و کشاورزی وصنعت و درشناسایی مین‌های ضد نفر ازکاربردهای است که ایران به دنبال آن است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی رهبری بیان داشت: عده‌ای به فرمایشات رهبری در خصوص مباحث اقتصادی و تکیه بر اقتصاد درون زا توجه نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه رهبری در بسیاری از مسائل صحبت‌ها و مطالبی دارند که برخی به آن توجه نمی‌کنند، گفت: در حوزه فرهنگ رهبری خواستار توجه به علوم اسلامی هستند.

امام جمعه موقت طبس با بیان اینکه در مسائل سیاسی رهبری تاکید بر مذاکره فقط در حوزه هسته‌ای دارند، بیان کرد: برجام دو، سه و چهار ساده اندیشانه است.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای خط قرمزها را رعایت نمی‌کنند، عنوان کرد: رهبری اعلام کردند ما به امریکا اعتمادنداریم اما برخی می گویند بی اعتمادی افراطی گری است.

حجت الاسلام زنجانی طبسی با اشاره به اینکه رهبری از دولت برخواسته از ملت حمایت می‌کنند اما عده‌ای ناراحت می‌شوند، تصریح کرد: انتقاد ازمسئولان و دولت مردان چیزی است که خود دولت هم می‌گوید وتایید دارد که انتقاد باشد.

امام جمعه موقت طبس با بیان اینکه نگاه به فرمایشات رهبری در قالب سه نگاه است، عنوان کرد: نگاه سطحی و تشریفاتی، نگاه جناحی و گروهی و نگاه عمیق و مبنایی را داریم.

وی بیان کرد: دسته اول فقط حرف رهبری را می‌زنند و ولایت را نهادی تشریفاتی می‌دانند که باید مردم را نصیحت کند و دایره اختیارات ولایت فقیه را مطلق نمی‌دانند.

حجت الاسلام زنجانی طبسی عنوان کرد: این نگاه به تمرکز قدرت و انسجام امت درسایه ولایت پایبند نیست و نگاهی مغرور از اقبال مردم و مقام زده و تابع هوای نفسانی و دنبال قدرت و ثروت است.

امام جمعه موقت طبس ادامه داد: منشأ این نگاه متأثر از فرهنگ غرب است.

وی گفت: در نگاه جناحی و گروهی با تعصبات کور حزبی و جناحی به فرمایشات رهبری توجه دارند.

وی با بیان اینکه ولایت جایگاهش فراجناحی است، گفت: این نوع نگاه درستی نیست.

حجت الاسلام زنجانی طبسی با اشاره به نوع نگاه سوم با عنوان عمیق و مبنایی گفت: نگاهی که باید انسان باورش به ولایت و ولایت فقیه درامتداد ولایت پیامبر وائمه معصومین باشد که دراین صورت اطاعت پذیری دارد.

امام جمعه موقت طبس با اشاره به اینکه در این نوع نگاه باید اطاعت محض تفکرات لیبرالیستی را کنار گذاشت، ادامه داد: ولایت فقیه را خیمه اصلی نظام بداند که اگر خدشه ببیند این جامعه از هم می‌پاشد.