بشرویه- امام جمعه شهرستان بشرویه گفت: اختلاف بین مذاهب امروزه نقشه جدید دشمنان اسلام است و نباید دنیای اسلام در برابر این دسیسه‌ها ساکت بماند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان با اشاره به ایام ماه رجب و فضیلت های این ماه پر برکت بیان کرد: ماه رج ماه نیایش است در این ماه مولود کعبه به دنیا می‌آید.

وی افزود: ماه رجب ماه حسنات است و خداوند به یمن عبادت انسان، برکات خود را بر جامعه نازل می‌کند و آنچه که انسان را به سعادت می‌رساند را بر بلاد اسلامی نازل می‌کند.

حجت الاسلام شمس الدین اظهار داشت: گناهان و اشتباهات گذشته انسان، در این ماه پر فضیلت بخشیده می‌شود.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه دعا و عبادات در این ماه بسیار سفارش شده است، گفت: امام رضا (ع) فرموده‌اند «عبادات ودعاهای بندگان در ماه رجب در پیشگاه خداوند مورد اجابت قرار می‌گیرد».

خطیب جمعه این هفته شهرستان بشرویه ادامه داد: کلید رحمت و گشایش دعاها، کار نیک است و نماز و دعا هر دو کلید ورود انسان به بهشت هستند و تنها خداوند است که مقبولیت دعا را تایید می‌کند.

حجت الاسلام محمد شمس الدین در ادامه خطبه های خود نیز پیشاپیش میلاد مولود کعبه امیر المومنین(ع) را تبریک گفت و بیان داشت: ماه رجب ماه ویژه ای است و زمینه ورود به ماه مبارک شعبان و رمضان است که مستحبات فراوانی در این ماه‌ها سفارش شده و اعتکاف هم یکی از مهم‌ترین اعمال این ماه است.

وی همچنین به شب لیله الرغائب، شب آرزوها اشاره کرد و افزود: فضیلت این شب و اعمال آن بسیار سفارش شده است و چه زیباست این شب را انسان به عبادات و انجام اعمال مستحبی بپردازد.

حجت الاسلام شمس الدین همچنین در خطبه دوم این هفته افزود: اختلاف بین مذاهب امروزه نقشه جدید دشمنان اسلام است و نباید دنیای اسلام در برابر این دسیسه‌ها ساکت بماند.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه شاهد تخریب عقاید و اعتقادات جوانان در جنگ نرم دشمن هستیم، گفت: یکی از گروه های که امروزه توانسته دسیسه های دشمن را در جنگ نرم خنثی کند گروه حلقه های صالحین هستند که فعالیت های فرهنگی فراوانی را انجام می‌دهند.

امام جمعه بشرویه همچنین به شعار سال و فرموده های مقام معظم رهبری اشاره ای داشت و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی اقتصاد این ملت و می‌طلبد با تلاش و کوشش اقتصاد پایداری را در جامعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ملت ایران ضمن اعتقاد به ولایت و نظامشان در برابر جنگ اقتصادی ایستاده‌اند و با تحمل تحریم‌ها در این عرصه نیز پیروز میدان هستند.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: ملت ایران باید خود را از همه لحاظ قوی کند و مقاوم سازی در بحث اقتصاد، وحدت، کار و… داشته باشد.

امام جمعه بشرویه نیز ضمن اشاره به مناسبت های هفته و سالروز شهادت آوینی گفت: این شخصیت در قالب هنر و مستندهای فراوان در زمان جنگ هشت ساله توانست قدمی در تبلیغ و ترویج ایثار ملت ایران بردارد و در این راه نیز به شهادت رسید که همسنگران آن بزرگوار سینما و هنر را زنده داشته‌اند و دین و اسلام را در کنار ضبط فیلم‌ها و مستندات خود حفظ کرده‌اند.

حجت الاسلام شمس الدین همچنین به روز دندان پزشک هم اشاره ای داشت و ضمن تبریک به قشر زحمتکش دندان پزشکان بیان داشت: با توجه به تلاش های فراوان این قشر و با توجه به اینکه بهداشت دهان و دندان ضروری است می‌طلبد تا در شهرستان بشرویه جهت بکارگیری نیروهای طرحی در قالب دندان پزشک اقدام شود.