قم – امام جمعه قم گفت: مسئولان در دعوا های سیاسی و جناحی خود نباید منافع مردم را فراموش کنند که این امر مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد سعیدی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تقدیر از همه دست اندرکارانی که در طول یک دهه برای مقاوم سازی مصلای قدس تلاش کردند، اظهار داشت: یکی از علل طولانی شدن فرآیند بازسازی مصلای قدس این بود که تلاش شد تا مصلایی در شأن شهر مقدس قم داشته باشیم که این امر با همکاری دولت قبل و دولت فعلی و همچنین استانداران، شهرداران گذشته و فعلی و مسئولان دیگر محقق شد و امروز شاهد بازگشایی آن هستیم.

وی ادامه داد: مصلای قدس از آغاز در مکانی مباح و با رعایت موازین شرعی ساخته شد و علمای بسیاری در طول این مدت در این مکان اقامه نماز کردند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به حضور برخی از عالمان برجسته و فقهای بزرگ صاحب رساله برای ایراد خطبه‌ های نماز جمعه قم در مصلای قدس اظهار داشت: شرکت این بزرگواران نشان از درستی شرعیت این مکان شریف بوده است.

وی در ادامه با اشاره به دیدارهای نوروزی مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: رهبر انقلاب در این دیدار تأکید کردند که مسئولان باید خود را نوکر و خادم مردم بدانند.

حجت الاسلام سعیدی افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری مسئولان در دعواهای سیاسی و جناحی خود نباید منافع مردم را فراموش کنند.

نباید به دشمن تکیه کنیم

وی در ادامه با اشاره به اجرای برجام، اظهار داشت: در اجرای برجام شاهد هستیم که تعهدهای طرف مقابل هنوز بر روی کاغذ است و آن‌ها به تعهدات خود هنوز عمل نکردند.

امام جمعه قم با تقدیر از تلاش‌های مسئولان در مذاکرات هسته‌ای، اظهار داشت: بر اساس آموزه‌ های قرآنی ما نباید به دشمنی که غیر قابل اعتماد است تکیه کنیم.

وی اضافه کرد: امروز کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در تبلیغات خود می‌گویند که اگر ما سرکار بیاییم بر جام را لغو می‌کنیم که چنین موضع گیری‌هایی نشان می‌دهند که سیاست کلی آمریکا در قبال ملت ایران در همه دوره‌ها یکسان است.

حجت الاسلام سعیدی تأکید کرد: نباید به دشمن اعتماد کرد و تنها تکیه گاه ما باید ذات مقدس الهی باشد.

وی با بیان اینکه آنچه ملت ایران تاکنون به دست آورده با استقامت و مقاومت خود بوده است، افزود: ملت بزرگ ایران توانست با استقامت خود رژیم سابق و صدام را از بین ببرد و امروز نیز آمریکا را به خاک سیاه بنشاند.

امنیت کشور با استقامت ملت محقق شده است

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: امروز امن‌ترین کشور در منطقه خاورمیانه ایران اسلامی است که این امر با استقامت ملت ایران محقق شده است و امروز نیز به فضل الهی و با استقامت ملت همان گونه که امام و رهبری فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

وی در ادامه با اشاره به بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته‌ ای، اظهار داشت: یاد و خاطره همه دانشمندان بخصوص شهیدان این عرصه را گرامی می‌داریم.

حجت الاسلام سعیدی همچنین با اشاره به آغاز ماه رجب افزود: این ماه از ماه‌های حرام است اما متأسفانه شاهدیم در برخی از کشورهای اسلامی جنگ و خونریزی به راه است و ماه رجب در واقع ماه ورود به ماه‌های معظم شعبان و رمضان است که اولیای خداوند این ماه را ما آماده‌سازی خود برای ورود به شب‌ های قدر می‌دانند.