نهاوند- امام‌ جمعه نهاوند گفت: آمریکا هیچ‌گاه دست از وحشی بازی و توحش خود برنمی‌دارد و ایران اسلامی هم از دین خود عقب نمی‌نشیند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند ضمن توصیه بر رعایت تقوا، گفت: انجام گناه به معنای این است که انسان خدا را نشناخته است.

وی بابیان اینکه یکی از گناهان کبیره ترویج فحشا و منکرات است، گفت: برخی در خلوتگاه خود گناه می‌کنند و کسی جز خدای متعال بر اعمال آن‌ها ناظر نیست ولی برخی با بی حجابی، چشم‌چرانی و لمس نوامیس مردم به اشاعه بی‌بندوباری می‌پردازند که گناهی بس سنگین دارد.

امام‌جمعه نهاوند ضمن توصیه به دوری از گناه گفت: در این راستا باید از کافران که گناه علنی انجام می دهند و فاسقان که گناه می‌کنند و ادعای دین‌داری دارند دوری کرد.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند باید همرنگ جماعت شد که این حرکت، عملی دون شأن است، گفت: مسلمین به‌هیچ‌وجه نباید شاهد گناه و عمل زشت دیگران باشند و وظیفه‌دارند در صورت اینکه توان جلوگیری و امربه‌معروف را ندارند، آن محل را ترک کنند.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به روایتی از امام هادی (ع)، با این مضمون که دنیا بازار است که در آن‌یک عده سود می‌برند و یک عده نیز متضرر و ورشکست می‌شوند، گفت: بهترین توشه بازار دنیا تقواست و اگر نسبت به انجام واجبات و ترک محرمات کوشا باشیم قطعاً عاقبت‌به‌خیر و سعادتمند خواهیم شد.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، گفت: امام (ره) رابطه با آمریکا را به قیمت زیر بار ذلت رفتن نپذیرفتند و فرمودند رابطه با آمریکا هرگز چراکه سابقه چندین ساله ظلم آمریکا به ایران و ایرانی نمایان و مشخص است.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به قطع رابطه ایران و آمریکا در تاریخ ۲۰ فروردین ۵۸، گفت: در آن روز امام (ره) فرمود تنها کار خوب آمریکا قطع رابطه با ایران اسلامی است زیرا برقراری رابطه با آمریکا به ضرر ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه اختلاف ایران و آمریکا اختلافی ریشه‌دار است، گفت: مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا بر سر دانش هسته‌ای را پذیرفتند و مذاکرات صورت گرفت و برجام از سوی ایران به‌درستی اجرا شد ولی خواسته‌های آمریکا فراتر از یک برجام است و آن‌ها تسلیم شدن ایران اسلامی را می‌خواهند.

وی اظهار کرد: مقامات آمریکایی در چند روز اخیر رسماً اعلام کرده اندکه ایران موشک نداشته باشد، از سیاست خارجی خود یعنی حمایت از ملت مظلوم جهان دست بردارد ولی بدانند ایران اسلامی ذره از منافع خود که مبتنی بر آموزه‌های اسلام است دست برنمی‌دارد.

وی بابیان اینکه بیش از یک سال از جنایات آل سعود به فرماندهی صهیونیست‌ها، تسلیحات آمریکا و انگلیس و پول مسلمین می‌گذرد ولی هیچ مجمعی آن را محکوم نمی‌کند، گفت: آمریکا هیچ‌گاه دست از وحشی بازی و توحش خود برنمی‌دارد و ایران اسلامی هم از دین خود عقب نمی‌نشیند.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه نظرات مقام معظم رهبری حجت شرعی بر ماست، گفت: نظریه‌های رهبری جایگاه ویژه‌ای نسبت نظریه سایر مسئولین همچون رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و غیره دارد.

وی بابیان اینکه ایران توانایی پیشرفت در تمامی سطوح را دارد، گفت: فناوری هسته ای فناوری بومی و داخلی ماست زیرا زمانی که ایران اسلامی در تحریم بود با تلاش و مجاهدت‌های دانشمندان هسته‌ای اورانیم ۲۰ درصد تولید کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مغیثی اظهار کرد: سلاح امروز آمریکا تحریم است و برخی اوقات نیز دم از گزینه‌های نظامی می‌زند درحالی که هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند اما هر عقل سلیم آگاهی متوجه می‌شود که در برابر چنین دشمنی که شمشیر را از رو بسته باید توانمندی موشکی، انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و غیره داشت.

وی در خصوص نام‌گذاری سال جاری از سوی رهبری گفت: ایشان فرمودند که حرف زدن و تئوری دادن کارساز نیست و باید با تمام توان ممکن وارد عمل شد.

وی رعایت و صرفه‌جویی و اعتماد به تولید داخلی را حداقل وظیفه مردم دانست و گفت: باید هر آنچه در توان داریم در عمل و تحقق به اقتصاد مقاومتی به کار بگیریم.