گرگان – امام جمعه گرگان با بیان اینکه لازمه پیشرفت قوی شدن در همه زمینه ها است، گفت: ملت ما اگر می خواهد راه دانشمندان و شهدای هسته ای را ادامه دهد، باید در همه زمینه ها خود را قوی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید کاظم نور مفیدی، در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه گرگان گفت: امام علی(ع) دریکی از خطبه های نهج البلاغه در مورد پیامبر (ص) صحبت می کنند و می گویند که پیامبر وحی خدا بود و آنچه خداوند از طریق وحی در قلب او نازل می کرد را بدون هیچ تغییری در اختیار مردم قرار می داد.

وی ادامه داد: انسان در دوره جاهلیت نیاز به یک راهنما و معلمی داشت تا راه درست را به آنها نشان دهد و خداوند نیز فرستاده ای را از طرف خودش به زمین نازل کرد. بعد از حضرت محمد(ص) بشر نیاز به پیامبر دیگری نداشت و به نوعی به دوران بلوغ رسیده بود.

او با بیان اینکه دین اسلام کاملترین دین است، افزود: هماهنگونه که دین اسلام به عنوان کاملترین دین در بین ادیان الهی است، ما مسلمانان نیز باید کامل باشیم.

نورمفیدی با اشاره به روز فناوری هسته ای، اظهار کرد: روز بسیتم فروردین ماه در تاریخ کشور یک روز به یادماندنی است. در این روز همه عوامل دست به دست هم دادند تا در زمینه انرژی هسته ای از پیشرفت ما جلوگیری کنند.

غربی ها از سیدن ایران به اورانیوم غنی شده متعجب بودند

خطیب نماز جمعه گرگان خاطرنشان کرد: در گذشته ما نیاز به اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد داشتیم و باید آن را از غربی ها خریداری می کردیم اما آنها اجازه این کار را نمی دادند. این مسئله باعث شد تا دانشمندان ما به خودباوری برسند و خودشان اورانیم غنی شده را بسازند.

وی ادامه داد: خوشبختانه دانشمندان ملت ما به هدفی که داشتند رسیدند و افتخاری بزرگ را برای ملت ما به وجود آوردند. کشورهای غربی همگی از این مسئله تعجب کرده بودند و با خود می گفتند که ایران چگونه با تحریم ها و مشکلات اقتصادی توانسته است به این فناوری برسد؟

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه کشور باید در همه زمینه ها قوی شود، گفت: ملت ما اگر می خواهد راه دانشمندان و شهدای هسته ای را ادامه دهد، باید در همه زمینه ها خود را قوی کند. در چند روز گذشته آزمایش موشکی در کشور انجام شد که سروصدای بسیاری از کشورها و شورای امنیت ملی را نیز بالا آورد اما این مسئله دلیل نمی شود تا راه ترسیم شده و هدف خود را تغییر دهیم.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: روز شنبه ۲۱ فروردین ماه مصادف با آغاز ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(ع) است. در روایات آمده است که وقتی پیامبر هلال ماه رجب را در آسمان مشاهده می کنند از خداوند می خواستند تا عمری به ایشان بدهد تا بتوانند در ماه رمضان نیز حضور داشته باشند.

امام جمعه گرگان در پایان گفت: روزه گرفتن، فرستادن ۱۰۰ صلوات در روز و … از اعمال نیکی است که امامان برای آنجام آن در ماه رجب به ما سفارش کرده اند.