زنجان- نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا باعث تقویت خود باوری و اتکا به توان و استعدادهای داخلی در ایران شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر ۳۷ ساله خود همواره با توطئه های مختلف آمریکا مواجه بوده است افزود: آمریکا هرگز از خوی استعماری و استبدادی خود در قبال ملت های جهان و به خصوص ملت ایران دست برنداشته است.

حجت الاسلام خاتمی پیشرفت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف را در سایه ایستاده گی و هوشیاری در مقابل توطئه های استکبار جهانی عنوان کرد و افزود: در سال ۱۳۵۹ ایران دارای دانش هسته‎ای، قدرت بین‎المللی سیاسی و منطقه‎ای نبود و آمریکا احساس می‎کرد که با قطع رابطه می‏ تواند به اهداف مورد نظر خود برسد.

وی با تاکید بر اینکه دستاورد صلح آمیز دانش هسته ای ایران در سایه ایستاده گی و نه گفتن به غرب محقق شد افزود: روز ملی فنآوری هسته‎ای از روزهای مهم نظام اسلامی است. امروز نظام اسلامی رسما به دنیا اعلام کرده که به فنآوری غنی‎سازی انرژی هسته‎ای دسترسی یافته گرچه دنیا این موضوع را باور نمی‎کرد.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره)گفت: گام های بزرگی در زمینه ایجاد مسکن مناسب در روستاها برداشته شده است.

وی با بیان اینکه محرومیت زایی از روستاها و مناطق دور افتاده یک نیاز اساسی است افزود: بنیاد مسکن در این راستا کارهای بزرگی را صورت داده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با یادآوری سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر اقتدار و پیشرفت خود شاهد دشمنی های دنیای استکبار بود. دشمنان نظام با ترور و به شهادت رساند فرزندان رشید نظام سعی در ایجاد مانع در مسیر پیشرفت نظام کردند اما هرگز نتوانستند این هدف شوم خود را محقق کنند.