اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: اگر خواستار تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی در کشور هستیم باید سرمایه های بانکی در مسیر حمایت از تولید به کار گرفته شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلی بیت المقدس اراک اظهار داشت: اگر خواستار آن هستیم که به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم باید هم آحاد جامعه در هر عرصه ای به این مساله کمک کند و در این مسیر دستگاه ها و نهادهای مختلف همچون دولت و مسئولان اجرایی، متولیان تولید و صنعت، سرمایه گذاران و شرکت های تولیدی و صنعتی و بانک ها نیز وظیفه سنگینی دارند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از نیمی از ظرفیت صنایع استان غیرفعال است که باید در راستای حل این مشکل و معضلات مربوط به صنعت و تولید در استان، برنامه ریزی های جامع و صحیح و همراه با همت و پشتکار صورت گیرد.

دری نجف آبادی بر اصلاح روند فعالیت بانک های دولتی و خصوصی تاکید کرد و گفت: در اسلام سرمایه برای تولید و فعالیت های تولیدی و در نهایت رشد اقتصاد، رفاه و معیشت مردم تعریف شده بنابراین نقدینگی باید در مسیر منافع مردم و ایجاد زمینه های اشتغال و تولید با هدف تامین نیازهای جامعه هزینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: بانک ها با سودهای کلان، مردم را گرفتار کرده اند و سود را روی سود می آورند و هر روز یک مدل و روشی را در این زمینه اتخاذ می کنند که این روش باید اصلاح شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه استان مرکزی باید آمادگی داشته باشد تا از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال کند، افزود: واحدهای صنعتی و تولیدی استان مرکزی باید به تکنولوژی روز دنیا مجهز شوند چراکه در جهان امروز رقابت بسیار فشرده و سنگین است و هر کس به علم روز و تکنولوزی نوین مجهز باشد در این میدان رقابت پیروز است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور صرفه جویی و بهینه سازی یک امر مهم و لازم الاجرا است، افزود: همه باید برای رسیدن به پیام مقام معظم رهبری که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است همت کنیم.

دری نجف آبادی اظهار داشت: صرفه جویی در همه زمینه ها ضروری است و باید بهره وری را نیز افزایش دهیم و با تولید محصولات باکیفیت زمینه کاهش واردات، افزایش صادرات و ارزآوری را در کشور مهیا کنیم.

دستاوردهای هسته ای ثمره استقامت مردم است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به بیستم فروردین ماه، روز انرژی هسته ای و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای کشور بیان داشت: دستاوردهای هسته ای که امروز در زمینه غنی سازی اورانیوم و به کارگیری دانش هسته ای در زمینه صنعت و پزشکی در کشور به دست آمده، ثمره تلاش های دانشمندان و شهدای هسته ای و همچنین استقامت و بزرگی مردم ایران است.

دری نجف آبادی همچنین به هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد شهید آوینی اشاره و بر خلق و آفرینش هنر فرهنگی برگرفته از معانی والای دینی و مولفه های انقلاب اسلامی در جامعه تاکید کرد.

امام جمعه اراک با انتقاد از جنایت های و خونریزی های آل سعود در یمن با وجود قرار گرفتن در ماه حرام، اظهار داشت: رژیم غاصب و جنایتکار آل سعود با وجود قرار داشتن در ماهی که اسلام جنگ و خونریزی را در آن حرام می داند، از قتل و کشتار وحشیانه مردم مظلوم یمن دست برنداشته و همچنان مشغول تجاوز و غارت گری است.