زاهدان- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دشمنان پی به نقش مهم ولایت فقیه در حفظ دین و حکومت اسلامی برده‌اند، گفت: پشتیبانی از ولایت فقیه امری ضروری است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: نقش ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست چرا که در تاریخ این حکومت سیاسی مبتنی بر دین ایران، بارها نقش آفرین داشته است.

وی افزود: ولایت فقیه همواره پشتیبان و حافظ نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه های شوم دشمنان انقلاب اسلامی بوده است، پس چنین جایگاهی باید روز به روز تقویت شود.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: اکنون که تفکر جمهوری اسلامی ایران به رهبری ولایت فقیه به بهترین شکل در حال انتقال به دیگر کشورها است ما باید روز به روز در راستای تقویت چنین نگاهی قدم برداریم.

آیت الله سلیمانی ولی فقیه را مهم ترین عنصر انقلاب اسلامی دانست و تاکید داشت: نقش ولایت در اسلام و حکومت اسلامی بسیار مهم و اساسی بوده و دشمنان؛ پی به نقش مهم ولایت در حفظ دین و حکومت اسلامی برده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر ولایت نباشد اصل توحید هم بی معناست، افزود: اسلام بر پنج پایه قرار دارد که یکی از این پایه‌های آن بحث ولایت است که پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رهایی از یوغ استکبار با رهبری پیامبر گونه امام راحل و پشتیبانی مردم از ایشان رقم خورد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت جنوب شرق کشور اظهار داشت: پس نباید به گونه ای رفتار شود که بهانه به دست دشمنان در راستای تضعیف جایگاه رهبری در ایران بیفتد.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: رفتارها باید به گونه ای باشد تا با همدلی و همراهی در راستای مقابله با توطئه های دشمنان پیش قدم باشیم، بحث نفوذ دشمن امری جدی است پس باید هوشیار بود.

وی افزود: نباید به گونه ای رفتار کنیم که تکمیل کننده پازل توطئه های دشمن بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، در این راه روشنگری و بیداری مردم و مسئولان امری ضروری است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: با نگاهی به تاریخ اسلام می بینیم که رهبران دینی در پی بی بصیرتی مردم جامعه بارها ضربه خورده اند، پس باید در شرایط کنونی که انقلاب اسلامی ایران در مسیر رشد، توسعه و صادر کردن تفکر انقلابی به دیگر کشورهای آزادی خواه قرار دارد، هوشیار رفتار کرد و پشتیبان ولایت فقیه بود.

آیت الله سلیمانی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به گرامیداشت روز ملی هسته ای گفت: ایران به سبب روی کارآمدن انقلاب اسلامی در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفت که دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای بخشی از آن است.

وی افزود: حق مردم و ملت ایران باید همواره از سوی دولتمردان به بهترین شکل محفوظ بماند و نباید اجازه داد تا ذره ای از دستاوردها، دانش و صنایع ایران زمین تحت تاثیر افکار شوم دشمنان قرار بگیرد.