اهواز- امام جمعه اهواز گفت: کوتاهی مسئولان در راستای ایجاد اشتغال در روستاها قابل بخشش نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز عنوان کرد: انرژی هسته ای حاصل تلاش و اندیشه جوانان بابصیرت و بسیجی کشورمان است.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: در این زمان حدود هشتصد بیمار در سراسر کشور به داروهای هسته ای نیازمند هستند و این در حالی است که کشورهای غربی از ارسال چنین داروهایی امتناع می ورزند، و باز هم با تلاش مجاهدانه محققان هسته ای کشور این داروها در حال ساخت هستند.

وی افزود: توان دفاعی کشور و ساخت موشک های پیشرفته تنها در راستای دفاع و لازمه هر کشوری است. ما باید قدرت دفاع از خود را داشته باشیم تا بتوانیم مذاکره کنیم، طرف مقابل کشور ما افراد فرصت طلب و قدرت خواهی هستند.

آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه ساخت موشک های جدید و پیشرفته نقض قطعنامه محسوب نمی شود گفت: توان دفاعی کشور باید افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای این است که همه آحاد جامعه چشم امید خود را از خارج از منطقه خود ببرند و بر پایه پتانسیل های موجود فرصت های جدید اقتصادی خلق کنند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی موضوع تامین امنیت غذایی است، گفت: روستاهای استان خوزستان در این زمینه بسیار غنی هستند و توانایی کاشت هر نوع مواد غذایی در آنها وجود دارد. مسئولان باید از شرایط محیطی مناسب همچون؛ آب و خاک حاصلخیز و تابش مناسب نور خورشید در این روستاها بهره ببرند.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت کشاورزی در روستاهای استان باعث افزایش فرصت های شغلی نیز می شود. کوتاهی کردن مسئولان در این زمینه قابل بخشش نیست.