کرمان ـ امام جمعه کرمان گفت: اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است، به واقع باید در مرحله اقدام و عمل محقق شود و این مهم با سخنرانی و جلسه محقق نخواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید یحیی جعفری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه کرمان با تاکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: موضوع اقتصاد بسیار حائز اهمیت است و توجه و توصیه اکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی، تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی موجود در کشور است.

وی تصریح کرد: همه ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی وظیفه و مسئولیت داریم و هر یک از مردم و مسئولان باید به سهم خود گامی برای تحقق این مهم بردارند.

آیت الله جعفری تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی تنها با جلسه و سخنرانی وهمایش محقق نمی شود بلکه باید همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، با اقدام و عمل در مسیر تحقق این مهم گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است اقدامات موثری به اجرا گذاشته شود، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی به زمان نیاز دارد و خوشبختانه دولتمردان در کرمان اقداماتی را انجام داده اند و استاندار کرمان برنامه های موثری را در مسیر اجرا قرار داده که امیدواریم به زودی مردم کرمان، آثار و ثمرات آن را مشاهده کنند.

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۰ فروردین ماه، روز فناوری هسته ای اظهار داشت: جوانان ما با وحدت و همدلی و خودباوری به انرژی هسته ای دست یافتند و همین مسئله سبب خشم استکبار جهانی شد.

وی با بیان اینکه جوانان ما تلاش شبانه روزی در این مسیر انجام دادند و جوانان با استعداد، ولایتمدار و خداجویی نیز در این مسیر به شهادت رسیدند، افزود: دانشمندان ما مسیر فناوری صلح آمیز هسته ای را دنبال خواهند کرد.

آیت الله جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اظهار داشت: آمریکا می‌خواهد یک خاورمیانه جدید بسازد و ایران را مزاحم خود می‌داند زیرا می‌خواهد یک رژیم پلید و منحوس مانند رژیم غاصب صهیونیستی را حاکم منطقه کند و ایران با این مسئله بسیار مشکل دارد و زیر بار آن نخواهد رفت.