ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه با مشارکت مسئولان و آحاد مختلف مردم در استان تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه فرامین رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی باید فصل الخطاب همگان قرار گیرد افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، مسئولان و تمامی افراد جامعه باید به این نکته توجه داشته باشند که در حال جنگ اقتصادی هستیم و باید مانع رسیدن دشمن به اهداف و آرزوهایش در این زمینه بشویم.

وی ادامه داد: حضور در عرصه اقتصادی بر تمام ملت ایران و مسئولان واجب بوده و صرفا مختص افراد و یا ارگان خاصی نیست لذا از تمام کسانی که دارای امکانات مالی خوبی هستند درخواست می‌شود به جای سرمایه‌گذاری سرمایه خویش در بانک‌ها سرمایه خود را در واحدهای تولیدی سرمایه‌گذاری کرده تا چرخه اقتصادی کشور بهبود یابد.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به اقدام و عمل موثر و همه جانبه ملت ایران به مقتضیات اقتصاد مقاومتی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی گفت: بنابراین امروز نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی تمام مردم به هر طریقی که می توانند به جنگ اقتصادی با دشمن پرداخته و رسالت خود را برای تحقق این فرمان رهبری ایفا کنند.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه فرماندهی این جنگ باید با درایت کامل صورت بگیرد تا نتیجه ای که حاصل می شود، موجب یاس دشمنان شود افزود: محور قرار دادن ساده زیستی و پرهیز از اسراف توسط مدیران و مردم می تواند بستری مناسب برای محقق شدن شعار سال ۹۵ شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به درگیری اخیر جمهوری آذربایجان و کشور ارمنستان اشاره کرد و از اینکه سازمان‌های جهانی و سازمان ملل سکوت کرده و هیچ اقدامی در خصوص حل این بحران نکرده‌اند انتقاد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: از دولتمردان مسلمان درخواست می‌شود برای حل این بحران وارد عمل شوند و اجازه تصرف ممالک اسلامی را به بیگانگان ندهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رجب گفت: ماه رجب توام با برکات و فرصت هایی همانند ایام اعتکاف است که باید جامعه به خصوص خانواده ها از این فرصت ها به بهترین شکل استفاده کنند.

امام جمعه ارومیه به شروع ثبت نام حوزه های علمیه در این ماه نیز اشاره کرده و افزود: خانواده ها با تشویق فرزندان خود برای تحصیل در حوزه های علمیه بدون تردید گام بزرگی برای تبلیغ شریعت اسلام برمی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان از مسئولان خواست برای تقویت حوزه های علمیه و همچنین تربیت مبلغینی توانمند به یاری حوزه ها پرداخته و با حمایتهای مختلف زمینه به وجود آمدن حوزه های علمیه توانمند را فراهم کنند.

وی ادامه داد: استان ما فاقد استادسرا و بسیاری از امکانات دیگر برای طلاب و روحانیان است و به همین علت حل این مشکلات با کمک های اندک مسئولان میسر نخواهد شد بلکه حمایتهای قوی می تواند این خلائها را جبران کند.