یزدـ امام جمعه یزد گفت: مسئولان باید هر چه سریع‌تر برای رفع مشکل بیکاری جوانان چاره‌اندیشی اساسی کنند و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور اشتغال ایجاد کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه جوانان ما از معضل بیکاری رنج می برند و بسیاری از مشکلات به خاطر بیکاری در زندگی جوانان بروز و ظهور کرده و بسیاری از آنها به خاطر بیکاری زیر بار ازدواج نمی روند، اظهار داشت: مسئولان باید هر چه سریعتر این مشکلات را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه در کشور ما ظرفیت های بسیاری برای ایجاد اشتغال وجود دارد، افزود: به دلیل وجود برخی بی برنامگی‌ها، از مشکلات اقتصادی رنج می بریم زیرا با توجه به ظرفیت های موجود، می توان مشکلات اقتصادی کمتری داشت و برای جوانان اشتغال آفرینی کرد.

ناصری بر لزوم ایجاد کارگاه‌ها و واحدهای کوچک تولیدی و صنعتی در یزد تاکید کرد و گفت: مسئولان باید به فکر ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان باشند.

وی بیان کرد: در اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته، به این موضوع اشاره شده و در صورتی که بندهای اقتصاد مقاومتی به درستی و به طور کامل اجرایی شود، مشکل اشتغال نیز برطرف خواهد شد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۰ فروردین ماه، روز فناوری هسته ای اظهار داشت: کشور ما از وجود نخبگان و جوانان با استعداد برخوردار است که با پشتکار و علاقه همچنین با ولایتمداری و ایستادگی به فناوری هسته ای دست یافتند و در این مسیر تحریم ها و مخالفت های استکبار جهانی نتوانست مانع آنها شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اظهار داشت: آمریکا از اصل و اساس با ایران و انقلاب اسلامی مشکل دارد زیرا آن را منافی منافع خود می داند و با وجود فرهنگ ظلم ستیزی که در میان ملت مسلمان ایران وجود دارد، آمریکا به اهداف و مقاصد خود دست پیدا نخواهد کرد.