وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با همتای عراقی خود از کمک ۱۵۵ میلیون دلاری واشنگتن به بغداد در چارچوب کمک های انسانی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از السومریه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا امروز در سفری غیر منتظره به بغداد سفر کرد. وی در جریان سفر به عراق با ابراهیم الجعفری همتای عراقی خود دیدار کرد.

کری در جریان این دیدار از تصمیم واشنگتن برای کمک ۱۵۵ میلیون دلاری به آوارگان عراقی به عنوان کمک های انسانی و نیز برای انجام عملیات مین زدایی از مناطق آزاد شده از یوغ تروریست های داعش در شهر الرمادی خبر داد.

وی با بیان این مطلب افزود: واشنگتن از عراق در مقابله با تروریسم و گروه تروریستی داعش حمایت می کند. وزیر امور خارجه آمریکا همچنین دستاوردهای میدانی ارتش عراق در نبرد با تروریست ها را ستود.

ابراهیم الجعفری نیز اعلام کرد که بغداد نسبت به آزاد سازی اراضی خود از داعشی ها و دفاع از دستاوردهای محقق شده و حفظ حاکمیت خود و احترام به منافع ملی و قانون اساسی و مبارزه با فساد و جلوگیری از دخالت های خارجی در امور داخلی خود اهتمام می ورزد.

وی افزود: نیروهای مسلح و مردمی و عشایر و پیشمرگه تلفات سنگینی به داعش وارد کرده اند و اراضی را یکی پس از دیگری آزاد کرده اند.

ابراهیم الجعفری اعلام کرد: عراق کمک کشورهای دوست را فراموش نخواهد کرد.ما از جامعه جهانی می خواهیم به طور جدی از عراق حمایت کند.

از سوی دیگر رسانه های عراقی از دیدار جان کری وزیر خارجه عراق با حیدر العبادی نخست وزیر عراق خبر دادند.

جان کری همچنین با نجروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق نیز در ساختمان سفارت آمریکا در بغداد دیدار و گفتگو کرد.