برادر روحانی شیعی در بند آل‌ سعود از انتقال وی به بیمارستان در پی وخامت حالش خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری العهد، برادر شیخ حسین الراضی تأکید کرد شیخ حسین الراضی به بیمارستان منتقل شده است.

وی در واکنش به انتشار برخی خبرها مبنی بر سکته قبلی شیخ الراضی اظهار داشت این خبرها صحت ندارد.

برخی منابع گزارش داده بودند نیروهای امنیتی رژیم آل سعود از حضور پزشک برای معالجه شیخ حسین الراضی روحانی شیعی جلوگیری کردند. این منابع گفته بودند شیخ الراضی دچار سکته قلبی شده است.

نیروهای امنیتی سعودی شامگاه دوشنبه دوم فروردین ۹۵، شیخ “حسین الراضی” خطیب و امام جماعت مسجد الرسول شهر عمران از توابع استان الاحساء را به‌جرم دوستی و حمایت از جنبش مردمی مقاوم حزب‌الله لبنان بازداشت کردند.

یک منبع امنیتی سعودی گفته بود شیخ الراضی به تعهدات پیشین خود عمل نکرده است و وی به حکومت سعودی حمله و از شیخ نمر النمر بعد از اعدام، حمایت کرده و از تریبون مساجد به‌خلاف قوانین استفاده کرده است.

شیخ الراضی پیش از دستگیری گفته بود فرمانده پلیس الاحساء حکم منع وی از اقامه نماز جماعت و ایراد خطبه در مسجد رسول الله(ص) را به وی ابلاغ کرده است. بازداشت الراضی بعد از آن صورت گرفت که فیلمی از وی منتشر شد که وی در آن به تمجید از سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخته است.

با وجود تشدید حالت خفقان و سرکوب در عربستان، علاقه‌مندان و دوستداران مقاومت بدون ترس از تهدیدهای آل سعود همچنان به ابراز همبستگی با مقاومت و جنبش حزب‌الله مهمترین نماد مقاومت بر ضد رژیم اشغالگر قدس ادامه می‌دهند.

این در حالی است که هفته گذشته منابع سعودی از آغاز بررسی پرونده شیخ حسین الراضی از علمای شیعه عربستان در دادگاه آل سعود به‌سبب خطبه‌ اخیر وی در حمایت و تمجید از جنبش مقاوم و مردمی حزب‌الله لبنان خبر دادند.

روزنامه عکاظ سعودی نوشت: پس از پایان بازجویی از متهم، پرونده وی به دادگاه کیفری ویژه بر اساس اختیاراتی که نظام مبارزه با تروریسم بر آن تصریح کرده، منتقل خواهد شد.

این رسانه نوشت: الراضی با اتهام خدشه وارد کردن به منافع پادشاهی یا امنیت ملی یا اجتماعی و اخلال به نظم عمومی روبه‌رو خواهد شد.

با توجه به اتهاماتی که این رسانه سعودی به شیخ الراضی نسبت داده، احتمال صدور حکم اعدام علیه این روحانی برجسته شیعه عربستانی فقط به‌جرم ابراز دوستی و محبت با جنبش مردمی و مقاوم حزب‌الله که اسطوره شکست‌ناپذیری غاصبان قدس را در هم شکست، بعید نیست.

وزارت کشور رژیم سعودی به شهروندان و افراد مقیم عربستان درباره همبستگی یا تبلیغ حزب‌الله یا پناه دادن به کسانی که تعلق خاطری به حزب‌الله دارند، هشدار داد و تهدید کرد هرکس به این هشدارها پایبند نباشد، قوانین و مجازات مصوب نظام جرایم تروریسم بر وی اجرا و فرد مقیم هم اخراج خواهد شد.

رژیم سعودی در پی بن‌بست کامل سیاست‌های ویرانگرش در منطقه و شکست اهداف سلطه‌طلبانه‌اش، خصومت‌ورزی خود با محور مقاومت را تشدید کرد و در این راستا،‌ جنبش مردمی و مقاوم حزب‌الله را در فهرست به‌اصطلاح تروریستی خود قرار داد و اخیراً هم به مردم عربستان هشدار داد حق ندارند با حزب‌الله ابراز همبستگی و دوستی کنند در غیر این صورت با مجازات سختی روبه‌رو خواهند شد، آل سعود به لبنانی‌ها و دیگر اتباع خارجی مقیم عربستان نیز هشدار داد در صورت همبستگی با حزب‌الله و دفاع از این جنبش مردمی، از این کشور اخراج خواهند شد.