سنندج – امام جمعه سنندج ضمن تبریک فرارسیدن ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام (ص) بر لزوم توجه بیشتر به مسئله وحدت به عنوان یکی از نیازهای ضروری در جامعه تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه های نماز جمعه امروز سنندج در مسجد جامع این شهر، اظهار داشت: وحدت یکی از نیازهای ضروری در راستای مقابله با دشمنان است و به همین دلیل همه ما باید به این مسئله بسیار مهم توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان گفت: میلاد پیامبر اسلام فرصت خوبی برای تاکید بر وحدت و همدلی بیشتر در کشور ما و سایر جوامع اسلامی است و به همین دلیل ما باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

امام جمعه سنندج ضمن تبریک ایام فرارسیدن ماه ربیع الاول و میلاد حضرت محمد مصطفی (ص)، عنوان کرد: پیامبر اسلام الگوی تمام عینی برای همه مسلمانان به شمار می رود و به همین دلیل همه ما باید با الگو گرفتن از آن حضرت در راستای ترویج هرچه بهتر این آموزه های دینی در جامعه تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری جشن های فرا رسیدن ماه ربیع الاول در استان کردستان، عنوان کرد: برگزاری این مراسم های مردمی یکی از ویژگی های خوب و منحصر به فرد در استان کردستان به شمار می رود.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید این مراسم ها به شکل پررنگ‌تری برگزار شده و همه مردم در آنها مشارکت داشته باشند، گفت: تقویت اینگونه برنامه ها غنای فرهنگی این منطقه را بهتر نشان می دهد.

ماموستا خدایی به مسئله بسیار مهم امنیت در جامعه اشاره کرد و گفت: امنیت و آرامش کنونی در کشور ما مرهون وحدت و همدلی در این کشور است و به همین دلیل همه ما در هر جایگاهی که قرار داریم باید برای حفظ این امنیت و آرامش تلاش و جدیت لازم را داشته باشیم.