رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی از تصویب طرح مالیاتی مورد نظر خود در سنا ابراز خرسندی کرد.

به گزارش پرس شیعه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: ما یک گام دیگر به ارائه برنامه عظیم کاهش مالیات برای خانواده های کارگر در سراسر آمریکا نزدیک شدیم. تشکر ویژه از «میچ مک کانل» رئیس اکثریت سنا و کمیته بهداشت سنا به دلیل هموار کردن مسیر تصویب طرح مالیاتی. برای امضای نهایی این قانون پیش از کریسمس امیدواریم.

مجلس سنا آمریکا امروز شنبه در اقدامی که می‌توان از آن به عنوان پیروزی بزرگ برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور یاد کرد، لایحه کاهش مالیات را به تصویب رساند.

تصویب این لایحه، از دهه ۱۹۸۰ میلادی به این سو، بزرگترین تغییر در نظام مالیاتی آمریکا محسوب می شود.

این درحالی است که یکی از کمیته‌های سنا پیشتر هشدار داده بود، کاهش هنگفت مالیات می تواند کسری بودجه آمریکا را تا یک تریلیون دلار دیگر افزایش دهد.

با این‌حال، ترامپ مشتاقانه خواهان عملی کردن لایحه جدید تا پایان سال میلادی جاری (۲۰۱۷) است.

تا پیش از امضای ترامپ و تبدیل لایحه به قانون، تنها کاری که باقی می‌ماند ادغام لایحه مالیاتی سنا با نسخه‌ای است که مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته تصویب کرد.

گفتنی است کاهش مالیات از جمله دغدغه‌های همیشگی حزب جمهوریخواه آمریکا بوده است تا به بهانه افزایش قابلیتهای سرمایه‌گذاری و تولید، سهم قشر مرفه در پرداخت هزینه‌های جامعه آمریکا حتی‌الامکان کم شود.