جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امیر صیادشیرازی به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش توانست وحدت کلمه را که امام راحل منادی آن بود در نیروهای مسلح به منصه ظهور برساند.

به گزارش پرس شیعه؛ امیرسرتیپ کیومرث حیدری شامگاه جمعه در آیین گرامیداشت امیر سپهبد صیادشیرازی که در مسجد صفاری برگزار شده بود، اظهار کرد: نعمت ولایت مهم‌ترین و بالاترین نعمتی است که خداوند به ملت ما هدیه کرده است.

وی با بیان اینکه صراط مستقیم راه ولایت است، تصریح کرد: این نعمت موجب می‌شود که ما راه را به بیراهه نرویم و گمراه نشویم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به خصوصیت‌های اخلاقی شهید صیادشیرازی اشاره کرد و افزود: خداوند عزتی به این سرباز ولایت عطا کرده که تا‌کنون شامل هیچ کدام از شهدا نشده است.

حیدری ادامه داد: مقام رهبری پس از اینکه نماز ایشان را خواندند بر تابوت سربازشان عاشقانه بوسه زدند و این عزتی بسیار ارزشمند است و ما اعتقاد داریم که خداوند عزت را به بهانه نمی‌دهد بلکه به بها می‌دهد و اگر کسی را هم ذلیل می‌کند شخص انسان است که زمینه این ذلت را فراهم کرده است.

وی با تأکید بر اینکه صیادشیرازی راه بندگی را پیدا کرده بود، خاطرنشان کرد: وقتی انسان بنده خدا باشد راه رستگاری را پیدا می‌کند و این شهید بزرگوار راه بندگی خدا را در اطاعت محض ولی امر مسلمین دیده بود و این امر را در وجودش نهادینه کرده بود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در زمان رژیم ستم‌شاهی نیروهای ارتش با علما ارتباط داشتند و حلقه‌های مبارزاتی علیه طاغوت تشکیل داده بودند و همین عوامل موجب شد که امام راحل به احترام و اعتقادی که به این افراد داشت ارتش را ارتش جمهوری اسلامی معرفی و آنان را تأیید کند.

حیدری بیان کرد: به موجب حکم امام راحل امیر صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش شد و این سردار بزرگ انقلاب توانست وحدت کلمه که امام راحل منادی آن بود را در نیروهای مسلح به منصه ظهور برساند.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری یادمان‌ها و بزرگداشت‌ها نقطه عطفی در جامعه محسوب می‌شود، تأکید کرد: باید در احوالات و سیره عملی و خصوصیات شخصیتی شهدا جستجو و تحقیق کنیم تا بفهمیم که چگونه یک نفر به درجه‌ای از معرفت دست پیدا می‌کند که خدا به او عزت می‌دهد و این سیره و سلوک را در زندگی خود الگو قرار دهیم.