به مناسبت شهادت سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان، بسیجیان هنرمند به غبارروبی مزار شهدای گمنام پرداختند.

به گزارش پرس شیعه؛ عصر جمعه به‌ مناسبت ۲۰ فروردین‌ماه سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و بسیج هنرمندان، آصف زامیران مسئول سازمان بسیج هنرمندان هرمزگان، خدیجه زاور سرپرست کانون بسیج هنرمندان و جمعی از هنرمندان بسیجی با حضور در گلزار شهدای گمنام مصلی قدس به قرائت زیارت عاشورا و غبارروبی و عطر‌افشانی این قبور مطهر پرداختند.

آصف زامیران در حاشیه این مراسم اظهار داشت: امروز اگر دایه‌دار هنر انقلاب اسلامی هستیم مدیون امام راحل و شاگرد مکتب ایشان شهید سیدمرتضی آوینی هستیم.

وی افزود: شهید سیدمرتضی آوینی به‌راستی سید شهیدان اهل قلم بود و هنر را با نگاه و باورهای اسلامی و انقلابی خود دید و شیوه‌ای نوین را در فیلم‌سازی مستند آغاز کرد و به یادگار گذاشت و ناگفته نماند هنر انقلاب فقط در هنرهای تصویری خلاصه نمی‌شود بلکه شامل همه هنرها می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان هرمزگان گفت: هنر انقلاب اسلامی مربوط به یک نسل و دوران خاص نیست، بلکه مربوط به همه دوران‌ها است و شهید آوینی این شاگرد مکتب امام پیش‌قدم در احیای این هنر در عصر حاضر شد.

زامیران با اشاره به آثار هنرمندان معاصر متعهد و انقلابی اضافه کرد: مرحوم فرج‌الله سلحشور که اربعین او را پشت سر گذاشتیم ادامه دهنده راه آوینی بود و این تأسی از هنر انقلاب بود که فیلم‌های او مثل یوسف پیامبر، جاودانه و حتی در دنیا مطرح است.

سپس خدیجه زاور سرپرست کانون بسیج هنرمندان در ادامه این مراسم گفت: امروز همه تلاش ما در مجموعه بسیج هنرمندان حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی در قالب هنر است.

وی ادامه داد: این حرکت ما به منظور تجدید بیعت مجدد هنرمندان با شهدا است و اینکه لحظه‌ای از آرمان‌های شهدا فاصله نخواهیم گرفت.

سرپرست بسیج هنرمندان یادآور شد: وظیفه نسل امروز هنرمندان، پدید آوردن فضایی سالم هنری با رعایت اخلاق اسلامی و انقلابی است.