زنجان – جانشین فرمانده‌ کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: از نظر آمادگی دفاعی و ایستادگی در مقابل دشمنان هیچ نگرانی وجود ندارد و همه پیش بینی های لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی شامگاه جمعه در حاشیه برگزاری هفدهمین یادواره شهید صیاد شیرازی در محل مسجد چهارده معصوم منطقه اسلام آباد شهر زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در هر جایی که آب های آزاد باشد، حضور خواهیم داشت، افزود: نیروی دریایی راهبردی ایران در هر جایی که آب های آزاد وجود دارد می‌تواند حضور داشته باشد البته یک ماموریت تا مدار ۱۰ درجه برای مبارزه با دزدان دریایی وجود دارد.

وی در خصوص استقرار ناوهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد آمریکای جنوبی نیز گفت: از نظر حضور، هر جایی که آبهای آزاد وجود داشته باشد نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران در آنجا حضور خواهد داشت.

جانشین فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توان دفاعی این نیرو اظهار داشت: خوشبختانه امروز ما از نظر آمادگی دفاعی و ایستادگی در مقابل تهاجم نظامی کوچکترین نگرانی را نداریم.

موسوی افزود: در مقابله با تهدیدات دشمن آن چیزی که به ما مربوط می‌شود، ماموریت دفاع از کشور را به خوبی انجام می‌دهیم و تمامی پیش بینی‌ها برای روزی که دشمن بخواهد تعرض کند انجام شده و ما آماده روز واقعه هستیم.

جانشین فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در خصوص برنامه‌ های رزمایش‌های سال ۹۵ نیز افزود: برنامه‌ های رزمایش‌های سال ۹۵ هنوز ابلاغ نشده و ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح کشور، همه جانبه در برابر تهدیدات دشمنان می‌ایستد.

وی همچنین تصریح کرد: رزمایش‌ها برنامه‌هایی است که توان نظامی و دفاعی کشورمان را به رخ دشمنان نظام می‌کشاند تا مراقب رفتارهای خود باشند.