دبیر خانه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت با صدور بیانیه‌ای سالگرد شهادت شهید آوینی را گرامی داشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از دبیر خانه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت با صدور بیانیه‌ای سالگرد شهادت شهید آوینی را گرامی داشت.

در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پاک بودن را دست کم نگیرید که کار هنرمند آیینه گی کردن است. هنرمند آیینه‌دار محضر رفیق اعلاست؛ آینه دار حق و اسماء و صفات او، ‌ جمال و کمال او(سید مرتضی آوینی).

باز بر‌گ‌های تقویم، بیستمین پگاه اولین ماه سال را یادآور می‌شود که طلوعی سرخ است، معراجی آسمانی برای رویشی شگرف از آن چه باید هنر‌، عرفان، اشراق و فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی شناخته شود ورمز «تحولی ناشناخته» یعنی سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی(قدس الله نفسه الزکیه) معجزه‌ای قدسی از حضرت روح خدا که از روشنفکری به سمت روشنی و از هنر به زیبایی کوچ کرد و تذکره همیشگی‌اش برای سکونت در جوار قرب الوهی پروردگار، به جوهر خونش و به تقدس ارجمند قلمش امضا شد.

چه سبز است جای مرتضای عرفان و ادب که از روایت فتحش، آسمان آسمان شهر برآمده و بر تکه تکه مانده‌ِ بدن صد پاره‌اش پروانه‌ها گرد آمده‌اند تا درختی که بر مزار او رویش گرفته، هر روز تناورتر و بالنده‌تر از قبل ‌همگان از میوه‌های ارزشمند هنر متعهد بهره مند سازد میراث آوینی هین دلدادگی بازمانده از نسیم تعهد اوست. نسیمی که هنوز بعد از ۲۲ سال کوچه به کوچه شهرها و روستاهای این دیار پرگهر را پیموده و از گرد آمدن‌هایی که به آوینی و راه او دل بسته‌اند سال‌هاست طوفان به پا می‌کند. طوفانی که نمی‌گذارد گرد فراموشی بر مظلومیت اصحاب خونین بال خمینی کبیر بنشیند و هیچ چیز از یاد برود که خون نفس زکیه هنر انقلاب اسلامی برای باقی ماندن نام و نشان دفاع یادهای کافی است.

سیدمرتضی آوینی همواره در قامت یک هنرمند متعهد انقلابی رسالت‌شناس و مسئولیت‌پذیر با نگرانی از رواج فرهنگ و هنر غربی در جامعه ایران اسلامی، همواره در برابر جریان‌ها و طیف‌های منفعل و عاجز از درک هنر اصیل اسلامی، قد علم می‌کرد و آنان را از گرفتار آمدن در دام‌های فریبنده هنر شیطانی غرب بر حذر می‌داشت.

او به تاسی از امام خمینی(ره) که فرمودند: «خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه‌ها عشق و شهادت و شرف و عزت سرمایه زوال‌ناپذیر آنگونه هنری است که باید به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی همیشه مشام جان زیباپسند طالبان جمال حق را معطر کند. تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی- صلی الله علیه و آله و سلم- اسلام ائمه هدی- علیهم‌السلام- اسلام فقرای دردمند، اسلام یا برهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم‌آور محرومیت‌ها باشد هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌داری مدرن و کمونیسم خون آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاطی، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی‌درد‌ و در یک کلمه «اسلام آمریکایی» باشد همواره از وابستگی به ارزش‌های مدرنیته و فرهنگ منحط غربی بیزاری می‌جست.

اینک در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامیده شده با خون سیدمرتضی آوینی و صدها هنرمند فرزانه در جبهه‌های عشق و شهادت و شرف وعزت پیمان می‌بندیم که همواره نگهبان و مروج فرهنگ اصیل اسلامی- انقلابی ملت ولایت‌مدار ایران باشیم.