شیراز – فرمانده سابق ارشد نظامی ارتش در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویژگی ها و سجایای اخلاقی شهید صیاد شیرازی برای نسل جوان تبیین شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی دانشکده علمی و کاربردی ارتش در فارس، امیر سرتیپ حسین محمدی، به مناسبت بیست و یکم فروردین، شهید صیاد شیرازی را فردی مومن و متعهد، ولایتمدار و برخوردار از دانش نظامی عالی دانست و افزود: این شهید بزرگوار دقت و نظم خاصی در انجام امور داشت و همواره مصالح و منافع ملی را بر همه چیز ترجیح می داد.

وی اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی، به معنای واقعی فردی ذوب شده در ولایت بود و جز به اعتلای نام ایران اسلامی به چیز دیگری فکر نمی کرد.

امیر محمدی ادامه داد: این ویژگی ها باعث شد که نام شهید صیاد شیرازی برای همیشه در اذهان ملت و تاریخ ایران اسلامی ماندگار بماند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس، گفت: شهید صیاد شیرازی به عنوان یک دانش آموخته مکتب ولایت، متعلق به تمام ملت ایران است و مردم ایران اسلامی، شجاعت، رشادت و ایثارگری های وی را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.

وی بیان کرد: مردم ما به خوبی می دانند امنیت و اقتدار کنونی کشورمان مرهون فداکاری و از خودگذشتگی تمام شهدا و ایثارگران است و نمونه بارز این قدرشناسی هم حضور پرشور در مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی و سایر شهدای والامقام است.

امیرمحمدی، گفت: انتقال ویژگی های اخلاقی، فردی و مدیریتی شهید صیاد شیرازی به نسل جوان کمک خواهد کرد که یاد و خاطره این شهید بزرگوار در طول تاریخ به نسل های مختلف منتقل شود و برای همیشه در ذهن ها باقی بماند.

شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سال ۱۳۲۳ خورشیدی درروستای کبود گنبد شهرستان درگزاز از توابع استان خراسان رضوی تولد یافت او پس ازاتمام تحصیلات ابتدایی ودبیرستان وارد دانشکده افسری و در سال ۱۳۴۶ موفق به اخذ دانشنامه لیسانس از آن دانشکده شد.

شهید صیاد شیرازی، فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عضو شورای عالی دفاع و یکی از فرمانده هان جنگ دوران دفاع مقدس بود.

وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به مدت چند سال در بخش های مختلف ارتش به ویژه درغرب کشور به پاسداری از کشور پرداخت و در سازماندهی و فعالیت نیروهای انقلابی درارتش تلاشی گسترده داشت.

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی ۲۱ فروردین سال ۷۸ درتهران در مقابل در منزل خود به دست منافقان کور دل به شهادت رسید