سمنان- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، ضمن تاکید بر اینکه نسل جوان جامعه نباید با ارزش های دفاع مقدس بیگانه باشد، گفت: نقش پارک موزه دفاع مقدس برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت قابل توجه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر حجت الاسلام علی شکری در خلال بازدید از پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به لزوم تقویت روحیه ایثار و شهادت طلبی در جامعه، ابراز داشت: انقلاب اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت طلبی بیگانه نیست چرا که این انقلاب به تاسی از حرکت عظیم امام حسین(ع) سید و سالا شهیدان جهان شکل گرفت.

وی افزود: پارک موزه دفاع مقدس دو کارکرد ویژه دارد که نخست اشاعه فرهنگ دینی در بین اقشار مختلف و به ویژه نسل جوان است و از سوی دیگر به ما یادآوری می کند که چه کسانی برای دفاع از کیان ایران اسلامی جان خود را نثار کردند و باید پاسدار مجاهدات آنها باشیم.

مردم استان سمنان با شهادت طلبی بیگانه نیستند

عضو شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با اشاره به مجاهدات شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای روحانی، گفت: وجود ده ها شهید روحانی و بیش از سه هزار شهید دفاع مقدس در استان نشان دهنده این است که مردم این دیار پشتیبانی از ولایت و خط سرخ خون حسین(ع) را به خوبی می دانند و از آن به نیکی پاسداری می کنند.

شکری باذکر روایاتی از زمان دفاع مقدس، ابراز داشت: روحانیان در اوایل جنگ وظیفه خطیری را در کشور و به ویژه استان سمنان برعهده داشتند و با بسیج مردمی، کمک به تجهیز جبهه های جنگ و دفاع در صف نخست نبرد به خوبی در خدمت به اسلام و کشور انجام وظیفه کردند لذا اختصاص بخشی از موزه دفاع مقدس به یاد شهدای روحانی از جمله اقدامات مثبت و درخور توجه مسئولان خواهد بود.

وی ادامه داد: جامعه روحانیت از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در همه عرصه ها از مقاومت در پیکار رو در روی با دشمنان تا تدارکات نقش آفرین بودند و در همین استان سمنان برای تهیه نان مورد نیاز رزمندگان در روستاهای حومه سمنان، دامغان و شاهرود اهتمام ویژه داشته و غالبا در این روستاها مدتی ساکن می شدند همچنین از نقش این قشر در بسیج نیروهای مردمی به سمت جبهه های حق علیه باطل نمی توان به سادگی گذشت لیکن خدمات فراوان جامعه روحانیان شهید در دفاع مقدس بر هیچکس پوشیده نیست.

نسل جوان نباید با ارزش های دفاع مقدس بیگانه باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین دفاع مقدس را حادثه ای عظیم دانست و گفت: ابعاد این حادثه عظیم تاریخی در نسل های آینده بروز پیدا می کند از سوی دیگر باید در نظر داشت که احداث مراکزی همچون پارک موزه دفاع مقدس می تواند نقش ویژه ای در اشاعه بخشی از این واقعه عظیم معنوی داشته باشد.

شکری ایجاد پارک موزه دفاع مقدس را در استان سمنان ضرورت دانست و ابراز داشت: با وجود سه هزار شهید گلگون کفن که از لحاظ نسبت جمعیتی به تعداد شهدا می تواند در زمره سه استان برتر کشور قرار گیرد در کنار وجود شهدای شاخص دفاع مقدس ضرورت احداث مجموعه ای برای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را در استان بیش از پیش نمایان می ساخت که خوشبختانه این مهم با نگاه ویژه مسئولان به مقوله فرهنگ شهادت طلبی به وقوع پیوست و امروز مردم می توانند از نعمت حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در زیر یک سقف بهره مند شوند.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی جامعه، فرهنگ و به خصوص نسل جوان ما را مورد هجمه خود قرار داده است لیکن اشاعه فرهنگ شهادت طلبی و آشنا ساختن این نسل با معنویات از جمله دفاع مقدس می تواند به مثابه سدی محکم در برابر این هجمه عمل کند پس باید در نظر داشت که هرچه جوانان ایران اسلامی به سمت معنویات و ارزش های جامعه اسلامی سوق یابند، دشمنان به همان میزان از اجرای نقشه ها و توطئه های شومشان ناامید خواهند شد.

مدافعان حرم شایسته تقدیر هستند

رئیس شورای ساماندهی شئونات فرهنگی در مناسبت های مذهبی استان سمنان همچنین با بیان اینکه مدافعان حرم شایسته تقدیر هستند، گفت: اختصاص بخشی از پارک موزه دفاع مقدس به شهدای مدافع حرم از جمله تصمیمات ارزشمند مسئولان موزه است که جای تقدیر دارد.

شکری افزود: شهدای مدافع حرم در راه دفاع از حرم اهل بیت(ع) جان خود را نثار کرده و در راه ارزش های اسلامی وشیعی در منطقه با لشکری از کفر که مورد حمایت دشمنان اسلام قرار دارد، می جنگند لیکن این وظیفه خطیر و ارزشمند شایسته بهترین تقدیرها است.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکا با حمایت از گروه های تکفیری و همچنین برپا ساختن نمادهایی از کفر مانند داعش به دنبال حمایت قاطع از رژیم صهیونیستی و همطرازانش در منطقه و همچنین اشاعه اسلام امریکایی و آل سعود در خاورمیانه است که این اقدامات همچون سابق با پایمردی مسلمانان آزادیخواه و حق طلب بدون نتیجه مانده و خواهد ماند و از سوی دیگر رشادت های سربازان اسلام هرگز مجال قدرت نمایی به دشمنان را نخواهد داد.