بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: روحانیت با تدبیر موضوع انقلابی گری در حوزه های علمیه را جدی گرفته و نگذارند بین آرمانهای انقلاب اسلامی و حوزه علمیه جدایی ایجاد شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام کاظم لطفیانپیش از ظهر شنبه در گردهمایی بزرگ خانوادگی روحانیان مستقر و طرح هجرت خراسان جنوبی اظهار کرد: لباس تبیین دین برترین نعمتی است که به قامتمان پوشیده و ما باید با فقه، تبلیغ و اجرای احکام شریعت، رسالت خویش را در برابر مکتب انجام دهیم.

وی با بیان اینکه طلبگی یعنی اجازه ورود به خانه امام زمان (عج) و در خدمت آستان مقدس اهل بیت (ع)بودن ، بیان کرد: روحانیت باید مظهر محبت و مهابت الهی باشد تا در پرتو آن حلقه دوستان خدا گسترش و حلقه دشمنان خدا نابود شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به نقش روحانیت در شکل گیری، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی، گفت: علم و قدرت تکلیف اجتماعی ایجاد می کند و آن عبارت است از ورود بشریت به عرصه حیات طیبه.

حجت الاسلام لطفیان اضافه کرد: از این رو نیاز است که روحانیت با اعتقاد از حریم ولایت دفاع کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز عده ای تلاش می کنند روحانیت را به انزوا و بی طرفی بکشانند، گفت: روحانیت با تدبیر موضوع انقلابی گری در حوزه های علمیه را جدی گرفته و نگذارد بین آرمانهای انقلاب اسلامی و حوزه علمیه جدایی اتفاق بیفتد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از روحانیان استان خواست در آرایش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کمک کنند و نگذارند امام جامعه دغدغه تفکر انقلابی در حوزه های علمیه داشته باشند.

لطفیان به عوامل رشد در خانواده اشاره کرد و افزود: خانواده روحانی باید شاخصه های خانواده متعالی را از جمله تکریم، تبیین مسئولیت، تنظیم مدیریت و نظارت صحیح داشته باشد.

وی زندگی طلبگی را مسابقه ای برای حسن انجام مسئولیت دانست و از خانوادهای روحانیان خواست با مدیریت صحیح مصداق خانواده متعالی در محل خدمت حوزه باشند.