معاون طب رزم قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، از ارائه خدمات ارائه خدمات دندانپزشکی و چشم‌پزشکی در طرح مردم‌یاری محمدرسول‌الله (ص) ارتش در شرق کشور خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ رزمایش بهداشت و درمان ارتش با عنوان “طرح مردم یاری محمد رسول الله(ص)” که از روز دوشنبه هفته جاری در منطقه شرق و جنوب شرق کشور آغاز شده، با استقبال مردم روبرو شده است.

سرهنگ محمد کریم هروی معاون طب رزم و سرپرست گروه اعزامی اداره بهداشت درمان و امداد قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش درباره اقدامات انجام شده در دو روز اول رزمایش و خدمات ارائه شده به مردم گفت: ۲۷۸۳ نفر در ۲ روز ابتدایی طرح مردم یاری پدافند هوایی در بیرجند توسط پزشکان اعزامی پدافند هوایی، معاینه و اقدام درمانی مناسب و تجویز و تحویل دارو به صورت رایگان برای انها انجام شده است.

وی با اشاره به استقبال مردم شهرستان سربیشه و شهرهای اطراف از این طرح اظهار کرد: تاکنون تعداد ۱۱۰۵ نفر از مراجعین خدمات معاینه تخصصی توسط پزشک متخصص دریافت کرده اند و تعداد ۳۳۵ نفر ویزیت دنداپزشکی شده اند که در این زمینه خدماتی شامل درمان ریشه، ترمیم کامپوزیت و آمالگام، جراحی دندان عقل و کشیدن دندان ارائه شده است.

معاون طب رزم قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) افزود: علاوه بر این خدمات، مشاوره های روانشناسی و ارائه بسته های بهداشت دهان و دندان و همچنین خدمات دامپزشکی و درمان طیور به مردم شریف منطقه سربیشه و روستای سلم آباد و عشایر این محدوده ارائه شده است.

گفتنی است در رزمایش مردم یاری بزرگ ارتش در شرق کشور، طرح غربالگری تنبلی چشم در مهد کودک های شهرستان سربیشه بیرجند توسط متخصصین چشم پزشکی اعزامی اداره بهداشت درمان و امداد قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش ارائه شد.

در طرح غربالگری تنبلی چشم پس از معاینه کودکان ۲ تا ۴ سال شهرستان سربیشه، کودکانی که نیاز به استفاده از عینک و ارائه خدمات پیگیری داشته اند، شناسایی و جهت دریافت  خدمات رایگان به اداره بهداشت ودرمان پدافند هوایی ارجاع شدند.

همچنین دندانپزشکان اعزامی  پدافند هوایی ارتش با حضور در مدارس شهرستان سربیشه، ضمن ارائه مشاوره های دندانپزشکی بسته های بهداشت دهان و دندان به دانش آموزان اهدا کردند.