نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت گفت: همه تلاش کنند که از فرصت ها در عتبات عالیات استفاده شود و مشتاقان سفر به اماکن مقدسه در عراق افزایش یابند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت، در نشست شورای برنامه ریزی وهماهنگی بعثه مقام معظم رهبری لزوم اجرای هرچه سریعترتصمیمات اتخاذ شده برای خدمات رسانی بهتر وافزایش تعداد زائران اعزامی به عتبات عالیات را یادآور شد و خاطرنشان کرد: همه دست اندرکاران این حوزه تلاش کنند که از همه فرصت ها در عتبات استفاده شود و مشتاقان سفر به اماکن مقدسه درعراق بیشتر شوند.

نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت برنامه ریزی صحیح و اجرای بموقع با توجه به واقعیت ها را امری ضروی خواند و اظهارداشت: امکانات لازم برای اعزام کاروان های بیشتری به عتبات در حال فراهم شدن است و با توجه به لزوم سفر زائران به سامرا ، ارائه پکیج های مختلف به عاشقان زیارت اماکن مقدسه درعراق لازم است هرچه سریعتر تحقق یابد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر هماهنگی با ارگان ها و موسسات مختلف را از راهکارهای جذب بیشتر علاقمندان سفربه عتبات برشمرد و به حاضران توصیه کرد: تصمیم گیری ها درحوزه عراق با توجه به آینده نگری ، افزایش تعداد زائران و گسترش همکاری با عتبه ها و طرف های عراقی صورت گیرد.

دراین جلسه همچنین آقای مهندس سعید اوحدی سفرهفته گذشته خود به نجف، کربلا، کاظمین و سامرا وبازدیدها ومذاکرات صورت گرفته درعراق را سودمند ارزیابی کرد و اظهار داشت: با تغییرات جدی در ساختارها و تلاش همکاران شرایط بهتری برای آینده فراهم شده و اعزام حداقل یک میلیون زائر درسال به عتبات دست یافتنی است.

دراین نشست همچنین معاونین ومسئولان بعثه و سازمان حج درخصوص برنامه های آینده برای اسکان ، تغذیه ، حمل و نقل وارائه خدمات پزشکی به زائران عتبات و نحوه فعال شدن هرچه بیشتر شرکت های کارگزاری در جذب و اعزام زائر به عراق دیدگاه خود را بیان کردند.

بررسی نحوه حمایت روانی ازآسیب دیدگان حوادث حج از دیگر محورهای این جلسه بود و با توجه به اقدامات صورت گرفته دراین بخش مقرر گردید هیئت پزشکی حج در قالب سازوکاری تعریف شده نسبت به ارائه مشاوره های روان شناسی به خانواده های آسیب دیده اقدام کند.