رئیس انجمن حدیث حوزه علمیه قم از برگزاری جشنواره شیخ کلینی در اردیبهشت ماه امسال در شهر مقدس قم خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اشاره اهم برنامه های سال جدید این انجمن اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های ما در سال جاری برگزاری جشنواره شیخ کلینی که اولین همایش در نوع خودش می باشد.

وی افزود: در این جشنواره کلیه مقالات حدیثی، پایان نامه ها و کتب حوزوی که در سه سال اخیر نوشته شده اند چه در بخش برادران و چه خواهران مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و از برترین ها در بخش های مختلف تقدیر به عمل می آید.

قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث همچنین بیان داشت: در همین جشنواره یک بخش ویژه داریم برای نوقلمان حوزوی که برای اولین بار در این عرصه فعال شده اند.

وی گفت: علاوه بر این ها مراسم رونمایی از دو اثر مهم حوزوی و نیز برنامه تقدیر و تجلیل از یک حدیث پژوه برجسته و پیشکسوت برگزار می شود.

رئیس انجمن حدیث حوزه علمیه قم ادامه داد: همچنین سال جدید نیز برنامه ای که از سال گذشته شروع شده و آن هم تدوین و ساماندهی دروس حدیثی در حوزه است به اجرا در آمده و این برنامه ادامه دارد.

وی افزود: ما یک برنامه مدون با شورای عالی حوزه هماهنگی کردیم که درس های حدیثی به عنوان درس جنبی طلاب انتخاب شده و طلاب به خواندن متون حدیثی همچون کتاب شریف کافی و نهج البلاغه تحت نظر اساتید حدیث پژوه می پردازند.

حجت الاسلام و المسلمین مسعودی در خاتمه گفت: نشست های علمی نیز به سبک و سیاق سال های گذشته در انجمن حدیث برگزار می شود که پیش بینی ما این است که دست کم در هر نیم سال تحصیلی بین ۴ تا ۵ نشست به مناسبت های مختلف داشته باشیم.