مدیر حوزه های علمیه گفت: باید برای خدمت به حوزه و طلاب اقدام بسیار جدی و عملی کرد و همه تلاش خود را بکار بگیریم تا هیچ کاری مورد غفلت قرار نگیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز با حضور در ساختمان معاونت اداری مالی حوزه های علمیه و ضمن بازدید از بخش های مختلف این معاونت با تبریک حلول ماه رجب و سالروز ولادت امام محمد باقر(ع) گفت: امام باقر(ع) فرمودند«الکَمالُ کُلُّ الکَمالِ اَلتَفَقَّهُ فی الدّین وَ الصَّبرُ عَلی النائِبَه وَ التَقدیرِ المَعیشَه »کمال و بلکه همه کمال انسانی در سه چیز است: دانا بودن در دین و احکام آن، شکیبا بودن در ناراحتی ها و مصائب و برنامه ریزی درست در اقتصاد زندگی؛ بنابراین اگر انسان می خواهد به کمال برسد باید نسبت به مسائل دین فهم عمیق و در برابر مشکلات و سختیها، صبور و بردبار باشد و براساس کسب و در آمد خود، زندگی را تنظیم کند.

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه شناخت و تقفه در دین، مقدمه عمل است بیان داشت: در سال جدید که از سوی رهبر انقلاب به اقدام و عمل در موضوع اقتصاد مقاومتی نام گذاری شد را باید بسیار جدی گرفت و این اقدام و عمل را تنها اختصاص به مسئله خاصی ندانیم، بلکه باید در همه زمینه ها از جمله اخلاق، رفتار و برخورد با خانواده به اجرا در بیاوریم.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: باید برای خدمت به حوزه و طلاب اقدام بسیار جدی و عملی کرد و همه تلاش خود را بکار بگیریم تا هیچ کاری مورد غفلت قرار نگیرد، باید برای پیشرفت در کارها برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و این پیشرفت در همه زمینه ها حاصل شود.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه کسی که در حوزه مشغول فعالیت و خدمت رسانی به طلاب و سربازان حضرت ولی عصر(عج) است، انتظارات در مسائل مختلف از او به خصوص در حوزه رفتاری و برخورد با ارباب رجوع بسیار زیاد است، اظهار داشت: سعی کنید با اخلاق و برخورد های شایسته خود، معرِّف حوزه باشید.

آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: اگر انسان برای فعالیت روز مره خود برنامه ریزی دقیق و حساب شده داشته باشد، قطعا همه کارها سریع پیش خواهد رفت و هیچ فعالیتی زمین نخواهند ماند.

امام جمعه قم افزود: حقیقتا انتظار از کسی که در حوزه درحال خدمت رسانی است بسیار بالااست، امانتداری و پاک دستی، الگو بودن، با انگیزه دینی و الهی کار کردن، راز دار بودن با دقت کار کردن باید از شاخصه های مهم کارمند حوزه باشد.