کمیته مردمی مصر با برگزاری همایشی ضمن اعلام همبستگی با مردم سوریه، پیروزی های اخیر ارتش سوریه را نشان دهنده تداوم روند نابودی تروریسم خواند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، کمیته مردمی مصر به منظور ابراز همبستگی با مردم سوریه همایشی تحت عنوان «سوریه از توطئه تا پیروزی» در شهر المنصوره برگزار کرد.

بر اساس این گزارش هشام لطفی نویسنده روزنامه نگار و مسئول هماهنگی این کمیته طی سخنانی در این زمینه اظهار داشت: پیروزی هایی که ارتش سوریه به دست آورد نشان می دهد که کشور سوریه به نابود کردن تروریسم ادامه می دهد و نسبت به پاکسازی کامل خاک سوریه از لوث وجود عناصر تکفیری پافشاری می کند.

لطفی در ادامه درخواست کرد که سفیر مصر در سریع ترین زمان ممکن به دمشق بازگردد و متقابلا سفیر سوریه نیز سریعا به قاهره بازگردد.

محمود مجر دبیر حزب الناصری نیز در رابطه با وضعیت سوریه تصریح کرد: توطئه علیه سوریه به لطف مقاومت مردم سوریه، ارتش و رهبران این کشور کشف شد. وی در همین راستا افزود: برخی از سازمان های عربی نیز از طریق حمایت از تروریسم در این توطئه علیه سوریه نقش ایفا کردند.

همچنین دکتر کریمه الحفناوی رئیس حزب سوسیالیست مصر در خصوص سوریه گفت: آنچه که سوریه با آن مواجه گشت، نتیجه پایبندی این کشور به اصول ملی و دست نکشیدن از آن حتی با وجود فشارهای آمریکا و کشورهای غربی است.

وی در ادامه عنوان کرد: معارضان سوری و گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره ساخته و پرداخته سرویس های اطلاعاتی آمریکا، غرب و کشورهای حوزه خلیج فارس است.