وزیر خارجه سوئد در واکنش به تصمیم شب گذشته ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد: تصمیم آمریکا بر موضع اروپا و سوئد درباره قدس تاثیری ندارد.

به گزارش پرس شیعه، «مارگوت والستروم» وزیر خارجه سوئد در واکنش به تصمیم شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارتخانه واشنگتن از تل آویو به این شهر اعلام کرد: تصمیم آمریکا تأثیری بر موضع اتحادیه اروپا و سوئد در قبال قدس ندارد.

«مارگوت والستروم» وزیر خارجه سوئد با صدور بیانیه ای در وبگاه وزارت خارجه این کشور، تصمیم آمریکا درباره به‌ رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم را «بسیار نگران کننده» دانست و اعلام کرد: این تصمیم با قوانین بین‌المللی و مقررات شورای امنیت سازمان ملل متحد مغایرت دارد و موجب بی‌ثباتی و بروز مشکل در مذاکرات صلح در منطقه خواهد شد.

در ادامه بیانیه این مقام سوئدی آمده است: تصمیم آمریکا تاثیری بر موضع اتحادیه اروپا و سوئد در قبال قدس ندارد.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و قصد دارد سفارت این کشور را از تل آویو به قدس تغییر دهد.