مبلغ روشندل و نمونه کشوری گفت: سرمایه گذاری و توجه به تربیت درست کودکان در جامعه سبب می شود تا انقلاب در برابر ورود فرهنگ غرب بیمه شود و این از ضرورت ها است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام لطفعلی باقریان، مبلغ روشندل و نمونه کشوری، شامگاه دوشنبه، ۱۲ بهمن ماه، در ویژه برنامه جشن انقلاب که در امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد و با حضور کودکان و نوجوانان و والدین آن ها برگزار شد،با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر، درباره ویژگی های مراسم گرامی داشت دهه فجر، گفت: دهه فجر سر فصل مهم و پیچ تاریخ در کشور ما است و گرامی داشت آن به حرکت های کلیشه ای نیست، گرامی داشت آن به حفظ و احیای ارزش ها و تببین و تشریح هدف هایی است که به خاطر آن، سال ۵۷ مردم شهید دادند و انقلاب صورت گرفت اما متأسفانه امروز مقداری فاصله گرفتیم.

وی با تأکید بر این که باید دوران ستم شاهی و دوران تحقیر ملت ایران و در مقابل آن آموزه های دینی که مردم را به تغییر وضعیت آن دوران تشویق می کرد را برای نسل جوان امروز تبیین کنیم، افزود: ما تا تحقق کامل انقلاب اسلامی هنوز فاصله داریم و در حال حاضر در آغاز راه هستیم اما مسیر، مسیر درست و صحیحی است، امیدواریم که با همت بیشتر به اهداف انقلاب اسلامی برسیم و جامعه ما از پلیدی ها و آلودگی های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی دور بماند و جامعه مورد پسند حضرت ولیعصر(ع) داشته باشیم.

حجت الاسلام باقریان در ادامه عملکرد والدین در الگو دهی به فرزندان را بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: عملکرد درست ما می تواند تربیت صحیح این قشر عظیم را در برداشته باشد.

مبلغ روشندل و نمونه کشوری با اشاره به این که کودکان مدیران آینده کشور هستند، افزود: انتقال فرهنگ انقلابی به این نسل بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که اداره امور کشور به مرور زمان و نسل به نسل به دست همین کودکان و نوجوانان خواهد افتاد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری و توجه به تربیت درست کودکان در جامعه سبب می شود تا انقلاب در برابر ورود فرهنگ غرب بیمه شود و این از ضرورت ها است.

مشاور کودک، نوجوان و خانواده با تأکید بر این که باید در تربیت فرزندان و کودکان، کاری نکنیم که از انقلاب و اسلام زده شوند، ابراز داشت: غرب با سیطره فرهنگی و در اختیار داشتن رسانه‌های مختلف، تلاش دارد که ارزش‌های اجتماعی جوامع اسلامی را تغییر دهد و فرهنگ خودش را در این جوامع رواج دهد.

این مقام مسؤول به اهمیت مدیریت فرهنگی در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: مدیریت در امر پرورش و تربیت نسل جوان باید در چند سطح انجام شود؛ نخستین سطح مدیریت بر عهده دولت و نهادهای اجتماعی است که از جمله آن کنترل و مسدود کردن برخی از برنامه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی است.

حجت الاسلام باقریان افزود: بخش دیگر کنترل باید از سوی والدین صورت بگیرد؛ اما اغلب پدر و مادرها از روش‌های کنترل، آگاهی ندارند و چه بسا ممکن است رفتار‌های دلسوزانه والدین سبب ایجاد تنش و درگیری خانوادگی ‌شود.

وی با اشاره به مسؤولیت رسانه‌ها در آگاهی ‌‌بخشی به والدین خاطرنشان کرد: وظیفه رسانه‌ها و مشاوران برای آگاهی‌بخشی و مهارت‌افزایی والدین در چگونگی برخورد با فرزندانشان این است که به خانواده‌ها استفاده از راهکار مناسب برای جلب اعتماد فرزندان را آموزش دهند.