قم – امام جمعه قم با بیان اینکه ترامپ بداند آتشی که روشن کرده سرانجام دامن آمریکا و رژیم صهیونیستی را خواهد گرفت، گفت: مسلمانان نباید در برابر این توطئه سکوت کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی این شهر برگزار شد در سخنانی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت کشورهای اسلامی در ایران، بیان داشت: این کنفرانس هر ساله با حضور بزرگان و اندیشمندان مذاهب از کشورهای مختلف اسلامی برگزار می‌شود که بسیار دارای اهمیت است.

وی اظهار داشت: وحدت مسلمانان از جمله مسائل بسیار مهم کشورهای اسلامی است که متأسفانه امروز می‌بینیم به دلیل خودباختگی برخی از سران کشورهای اسلامی وحدت آهسته‌تر و کم‌رنگ‌تر شده است.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دفاع از مقدسات اسلامی و ایستادگی در برابر تجاوز جهان استکبار و نیز تقویت عزت و کرامت اسلامی و پیشرفت‌های جهان اسلام تنها در داشتن وحدت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اگر در کشورهای اسلامی وحدت وجود داشته باشد در برابر دشمنان اسلام پیروزی محقق خواهد شد، افزود: متأسفانه وابستگی برخی از سران کشورهای اسلامی موجب شده تا ظرفیت بیش از یک میلیارد و پانصد میلیونی مسلمین در جهان به درستی مورد استفاده قرار نگیرد.

ایران اسلامی پرچمدار وحدت در جهان است

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: منابع بسیار زیادی امروز در اختیار کشورهای اسلامی قرار دارد که دشمنان نیز تلاش می‌کنند تا با شناسایی ظرفیت‌های مسلمانان در کشورهای اسلامی از آن به نفع خود استفاده کنند و انتظار می‌رود مسلمین با وحدت خود بتوانند در برابر زیاده خواهی‌های استکبار جهانی ایستادگی کنند.

وی جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار وحدت اسلامی در جهان برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی امروز مدافع کشورهای اسلامی است و در این راستا مواضع ایران روشن و آشکار است.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن حمایت رئیس جمهور آمریکا از انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف، بیان داشت: این اقدام به دنبال سازش‌ها و حمایت‌هایی که برخی از کشورهای اسلامی منطقه از آمریکا و رژیم اشغالگر قدس داشتند صورت گرفته است و اگر امت اسلامی با یکدیگر متحد بودند رئیس جمهور آمریکا شجاعت و جرأت انجام چنین اقدامی را نداشت.

وی افزود: حمایت برخی از کشورهای اسلامی منطقه از رژیم اشغالگر قدس در حقیقت خیانت به اسلام و مسلمین است و ما از جانب کشورهایی که ادعای اسلام دارند اما از دشمنان اسلام حمایت می‌کنند ضربه خوردیم.

فلسطین و بیت المقدس آزاد خواهد شد

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: در شرایط حاضر مسلمانان باید سکوت خود را بشکنند و در برابر توطئه جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی کنند و ترامپ نیز بداند آتشی که روشن کرده است سرانجام دامن آمریکا و اسرائیل را خواهد گرفت.

استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: برای همه کسانی که برای وحدت امت اسلامی تلاش می‌کنند تقدیر می‌کنیم و یک روز قطعاً فلسطین و بیت المقدس آزاد خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص مسئله یمن نیز گفت: امارات و عربستان سعودی یکی از هم پیمانانشان «علی عبدالله صالح» را به عنوان عامل فتنه در یمن انتخاب کردند و عربستان و امارت به آنان وعده‌هایی داده بودند اما امروز شاهد نابودی این عامل خیانت هستیم که موجب شده تا انقلاب مردم یمن خالص‌تر شود.

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر رسیدگی مسئولان به مردم زلزله‌زده مناطق غرب کشور، گفت: متأسفانه با آمدن فصل سرما مشکلات مردم زلزله‌زده بیشتر شده است که امیدواریم مسئولان تلاش‌های بیشتری برای حل مشکلات مردم داشته باشند.