نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه آمریکا این روزها به دیگر مسائل از جمله حمایت از تروریست و حقوق بشر هم می‌خواهد برجام را تسری دهد، گفت: هنوز مرکب برجام خشک نشده و به توافق‌نامه عمل نکرده‌اند، ادعای برجام‌های دیگری را دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محسن مجتهد‌ شبستری در نخستین جلسه شورای اداری آذربایجان‌شرقی، با اشاره به روایتی از امام باقر (ع) مبنی بر اینکه درجه تکامل در سه چیز است، اظهار داشت: تَفَقُه در دین و دین‌شناسی نخستین مرحله تکامل انسانی است تا با استدلال و منطق، اصول دین را بشناسند.

وی صبر و استقامت در برابر مشکلات را دومین مرحله تکامل عنوان کرد و افزود: اندازه‌گیری در تأمین معاش و زندگی با حساب و کتاب نیز سومین مرحله از تکامل است که تقدیر المعیشه را می‌توان همان اقتصاد مقاومتی تعریف کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ایران کشوری کم‌نظیر در زمینه نیروی انسانی و مواهب طبیعی وغیره است، خاطرنشان کرد: دشمن به‌دلیل همین مواهب و ظرفیت‌ها، طمع زیادی دارد و با قطع‌شدن آنان از مواهب طبیعی ایران، خصومت آمریکا و استکبار بیشتر شده که از راه‌های مختلف نظامی، فرهنگی، تحریم، نفوذ، تهدید وغیره علیه ایران اقداماتی انجام می‌دهند.

وی در ادامه با تاکید براینکه آمریکا خیال می‌کند ایران بر سر دو راهی است که یا کنار بیاید و زیر سلطه برود و یا زیر بار فشارهای آمریکا بماند، تصریح کرد: این درحالی است که راه سومی هم وجود دارد و آن “اقتصادمقاومتی: است.

آیت‌الله شبستری با اشاره به اینکه کنار آمدن با آمریکا مانند سایر کشورها نیست بلکه می‌خواهند مستعمره آن‌ها باشیم، ابراز داشت: نمونه آن برجام است که ما حاضر به همکاری شدیم، ولی توقعات آن‌ها بیش از این‌ها است.

وی با بیان اینکه این روزها آمریکایی‌ها حرف‌های دیگری می‌زنند تا به دیگر مسائل از جمله حمایت از تروریست و حقوق بشر نیز برجام را تسری دهند، گفت: هنوز مرکب برجام خشک نشده و به توافق‌نامه عمل نکرده‌اند، ادعای برجام‌های دیگر را دارند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر رونق و حمایت از تولید که متاسفانه ۶۰ درصد واحد‌های تولیدی تعطیل شده و بقیه با کمترین ظرفیت کار می‌کنند، اظهار داشت: رکود در تولید به هیچ وجه به‌صلاح نیست و از نظر درآمد و اشتغال باید تولید را تقویت کرد و شرایط اقتصاد و اشتغال کشور را بهبود بخشید.

وی با بیان اینکه سعی کنیم در تولید و اقتصاد خودکفا باشیم و در صورت نیاز به واردات این موضوع به تولید داخل ضربه‌ای نزند، تصریح کرد: وقتی در تبریز این همه کفش داریم، چرا این همه واردات کفش‌های چینی و ترکیه صورت می‌گیرد؟

آیت‌الله شبستری با تاکید بر‌اینکه بازی‌کردن با الفاظ اقتصادمقاومتی، فایده‌ای ندارد و باید در عمل پیاده شود، گفت: می‌خواهیم کشور در زمینه‌های اقتصادی روی پای خود بایستد. وعده و وعید کشور را آباد نمی‌کند و باید در عمل ثابت کنیم.

نماینده ولی‌‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری راجع به مسائل فرهنگی هم علاوه بر اقتصاد، توصیه‌های جدی داشته‌اند، تصریح کرد: اگر وضع مادی ما درست شود، ولی فرهنگ ما درست نباشد، تضمینی برای بقای اقتصاد وجود ندارد.