رئیس اتاق های بازرگانی و مبادلات تجاری ترکیه با انتشار بیانیه ای از سوی تمامی اتحادیه های تجاری و کارگری در این کشور، اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را محکوم کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از آناتولی، جامعه مدنی تجار و بازرگانان ترکیه امروز با صدور بیانیه ای اقدام رئیس جمهوری آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس را محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، «رفعت حصارچی کلی اوغلو» رئیس اتاقها (بازرگانی) و مبادلات تجاری ترکیه با انتشار بیانیه ای از سوی تمامی اصناف و اتحادیه های تجاری ترکیه آورده است: ما قویا این تصمیم را که هیچ خدمتی به پیشبرد اهداف خاورمیانه نکرده و منجر به ایجاد درگیری های جدید در منطقه شده و آن را به آتش می کشاند محکوم می کنیم.

همچنین گفته می شود اتحادیه اتاق های بازرگانی ترکیه که شریک تجاری و مستشاری اتاق بازرگانی مشترک ترکیه و اروپا به حساب می آید این بیانیه را از سوی دست کم شش اتحادیه تجاری دیگر ترکیه از جمله اتاق بازرگانی کشاورزی، اتحادیه کارگران و دیگر تشکل های تجاری و کارگری این کشور صادر کرده است.

لازم به ذکر است «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه در جریان سخنرانی خود در شهر استانبول، رژیم صهیونیستی را اشغالگر توصیف کرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: تصمیم رئیس جمهور آمریکا  درباره قدس با وجدان، عدالت و حقوق بین الملل و واقعیت های منطقه سازگاری ندارد.

اردوغان در ادامه افزود: تصمیم ترامپ برای ما هیچ ارزش و اعتباری ندارد و ما هرگز قدس و فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت.

وی تصریح کرد: اسرائیل یک اشغالگر است. در حال حاضر اسرائیل همه جوانان و کودکان فلسطینی را مورد حمله قرار می دهد، جنگنده‌ های اف-۱۶ نیروی هوایی آن به غزه حمله می کنند. چرا این اقدام را انجام می دهند؟ چون می خواهند بگویند که ما قدرتمند هستم.

حتما بخوانید.....  آنچه کویتی‌ها برای مرگ جرج بوش پدر انجام دادند