استاد حوزه علمیه کرمان با اشاره به این که دعا خواندن نباید فقط به خاطر دعا باشد بلکه باید به معنای آن هاهم توجه داشته باشیم، گفت: دعا خواندن، زمانی برای انسان فایده دارد که انسان معرفت خود را نسبت به آن دعا بالا ببرد وگرنه فایده ای را به دنبال ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ید الله صادقی استاد حوزه علمیه کرمان امشب در حوزه علمیه محمودیه کرمان در رابطه با فصیلت ماه رجب، گفت: طلاب باید قدر ماه رجب را با انجام اعمال بدانند تا از وقت خای خود بهترین استفاده را ببرند.

وی افزود: ماه رجب ماهی است که تک تک وقت های آن طلا بوده و طلاب باید اعمال این ماه را انجام دهند تا آمادگی میهمانی خدا را در ماه رمضان پیدا کنند.

حجت الاسلام صادقی با بیان این که در مفاتیح الجنان اعمال زیادی را برای ماه رجب ذکر کرده است، اظهار داشت: ماه رجب علاوه بر این که اعمالی را در وقت مخصوصی دارد، دعا های زیادی را برای تمام شب ها بیان کرده که می توانیم با خواندن این دعا ها از فضیلت این ماه استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: طلاب نباید دعای ماه رجب را در شب های ماه رجب فراموش کنند زیرا در این دعا، فراض هایی با معنایی وجود دارد که می تواند در خوب بندگی کردن برای خدا، ما را کمک کند.

استاد حوزه علمیه کرمان با اشاره به این که دعا خواندن نباید فقط به خاطر دعا باشد بلکه باید به معنای آن هاهم توجه داشته باشیم، یادآور شد: دعا خواندن، زمانی برای انسان فایده دارد که انسان معرفت خود را نسبت به آن دعا بالا ببرد وگرنه فایده ای را به دنبال ندارد.

وی اظهار داشت: اگر کسی در ماه رجب روزی ۱۰۰۰مرتبه کلمه ی لااله الا الله را بگوید در روایت آمده که به آن شخص وعده بهشت را داده است.

مدیر حوزه علمیه محمودیه کرمان با توجه به این که در ماه رجب استغار را بگوییم، تأکید کرد: مداومت بر عبادت، انسان را به هدف این دنیا که بندگی کردن خدا باشد، می رساند زیرا هدف خلق شدن در این دنیا رسیدن به خداوند است.

وی بیان داشت: طلاب سعی کنند کارهای عبادی را در حوزه های علمیه به طور گروهی انجام دهند زیرا در این صورت عبادت تأثیر زیادی را به دنبال دارد.

وی در پایان گفت: طلبه های که در ایام درسی می خواهند روزه بگیرند، نباید این روزه گرفتن آن ها به درسشان ضرری وارد کند و کار اصلی طلاب در حوزه های علمیه درس خواندن محسوب می شود.