شیخ الازهر مصر بر لزوم گفت‌و‌گو میان ادیان آسمانی در راستای نزدیک شدن افکار و اندیشه‌ ها به یکدیگر تاکید کرد.

به گزارش پرسش شیعه؛ احمد طیب شیخ الازهر مصر در دیدار با فولکر کاودر رییس فراکسیون حزب دموکرات مسیحی در پارلمان آلمان تاکید کرد که الازهر بیش از هزار سال از جریان‌های اسلامی صیانت کرده و در تمام این مدت وابسته به هیچ یک از حرکت‌های مسلحانه داخلی و خارجی نبوده است.

وی اجرای گفت‌وگو میان ادیان آسمانی را ضروری دانست و تاکید کرد که ادیان الهی هیچگاه برای شقاوت نازل نشدند از این رو نباید رفتار گروهی اندک از تندرویان را به نام اسلام ثبت کرد بلکه این افراد دارای رویکرد خاص و متفاوتی هستند که هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.

طیب با اشاره به تلاش الازهر مصر در مبارزه با اندیشه‌های انحرافی خاطر نشان کرد: الازهر برای حفاظت جوانان در برابر اندیشه افراطی طرح اعزام مبلغان را به سراسر مصر در دستور کار خود قرار داده است. همچنین در سطح جهانی و با همکاری شورای حکام مسلمان کاروان صلح و دوستی را برای ترویج فرهنگ اسلامی میان تمامی ملت‌ها راه اندازی کرده است.

شیخ الازهر مصر در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که دیده‌بان فتواهای تکفیری و اندیشه‌های افراطی وابسته به الازهر با زبان‌های مختلف دنیا اقدام به رصد اندیشه جریان‌های تروریستی کرده و با تبیین پاسخ‌های مناسب به نشر آن در سراسر جهان مبادرت می‌ورزد.