وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به اعتراضات گسترده فلسطینی ها به تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره قدس، خواستار تحریم اعراب در اراضی ۴۸ شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس امروز یکشنبه در واکنش به درگیری‌ های گسترده فلسطینی های معترض به تصمیم چهارشنبه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قدس، خواستار تحریم اقتصادی فروشگاه‌ های فلسطینیان در سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ واقع در شمال سرزمین های اشغالی شد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد: من خواستار تحریم اعراب ساکن «وادی عاره» (Wadi Ara) هستم. به آنجا نروید و از آن ها چیزی نخرید.

وی در ادامه گفت: آن ها باید بفهمند که تمایلی برای حضورشان نیست؛ چرا که بخشی از ما نیستند.

«آویگدور لیبرمن» ادامه داد: آن ها باید بفهمند که به اهتزاز درآوردن پرچم های حزب الله، حماس و سازمان آزادی بخش و تصاویر نصرالله در این مکان قابل قبول نیست.

گفتنی است، در جریان اشغال فلسطین به دست صهیونیست ها در سال ۱۹۴۸، فلسطینیان این مناطق واقع در سرزمین های اشغالی تا کنون در برابر آذار و اذیت های بی شمار صهیونیست ها مقاومت کرده و این اراضی را ترک نکرده اند.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه گذشته (۱۵ آذر ماه) اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی به رسمیت شناخته و قصد دارد سفارت این کشور را از تل آویو به قدس منتقل کند.

اعلام این تصمیم موجی از اعتراضات گسترده منطقه ای و بین المللی را حتی در میان متحدان غربی واشنگتن با خود به همراه داشته است.

در همین رابطه، اعتراضات گسترده مردم مظلوم فلسطین در مخالفت با تصمیم ترامپ، تاکنون چند صد مجروح در پی داشته است.

گفتنی است، اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی نیز ۲۲ آذر ماه با محوریت قدس در استانبول برگزار می‌ شود.