امام جماعت منطقه الدیر تاکید کرد که شهادت یکی از جوانان انقلابی بحرین نشان از عمق بحران در این کشور است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ مومن امام جماعت منطقه الدیر بحرین بر ضرورت تحقق دموکراسی و اعطای آزادی اندیشه و انتخاب حکومت تاکید کرد.

وی با اشاره به موضوع شهادت علی عبدالغنی از جوانان انقلابی بحرین که به دست ماموران امنیتی به شهادت رسید، افزود: بار دیگر بحرین جوانی را در راه آزادی و کرامت تقدیم کرد و این جوان بهای سنگین سلب حقوق و مطالبه‌های به حق را داد.

شیخ مومن خاطر نشان کرد: شهید عبدالغنی گواهی آشکار بر شدت ظلم و ستمی است که ملت صبور بحرین متحمل شده و دلیلی واضح بر حجم تعدّ‌ی‌ها و تجاوزگری‌هایی است که نظام آل خلیفه در حق فرزندان این مرز و بوم انجام می‌دهد.

روحانی شیعی بحرین ادامه داد: خونی که از این جوان بیگناه به ناحق ریخته شد، ضرورت ایجاد راهکاری واقعی و جدی و برخاسته از مصلحت ملی برای برون رفت از بحران کشور را برای ملت و حکومت را می‌رساند تا مسؤولان با نشستن بر سر میز مذاکره به سخنان و خواسته‌های ملت گوش فرا دهند.

امام جماعت منطقه الدیر با محکومیت اقدام ماموران آل خلیفه در به شهادت رساندن علی عبدالغنی اظهار داشت که شهادت مظلومانه این جوان انقلابی عمق بحران کشور را به تصویر کشیده و همگان را ملزم می‌سازد تا در راه تحقق دموکراسی و انتخاب حکومت مختار با رای و نظر مردم به پا خیزند.

وی در پایان موسسه‌ها و سازمان‌های حقوق بشر و کشورهای مدعی دموکراسی و عدالت را دعوت کرد تا با فشار بر حکومت بحرین، عملیات قتل، کشتار، زندانی کردن و سرکوب در این کشور متوقف شود.

گفتنی است علی عبدالغنی از جوانان انقلابی بحرین چند روز قبل در پی حمله نیروهای امنیتی آل خلیفه به منطقه شهرکان زیر گرفته شد و به دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید